Wakacyjna akcja szczepień. Skorzystało ponad 800 osób

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwa wakacyjna akcja szczepień przeciw Covid-19 Kraków Szczepi. W każdą sobotę i niedzielę wszyscy chętni mogą zaszczepić się w specjalnych mobilnych punktach, które rozstawiane są w różnych miejscach na terenie miasta. Przez ostatnie trzy weekendy z tej opcji skorzystało już 805 osób.

 

W minioną sobotę i niedzielę mobilne punkty szczepień zostały ustawione w dwóch miejscach: przy Nowohuckim Centrum Kultury oraz na terenie Klubu Sportowego Wanda. Z możliwości zaszczepienia się skorzystało tam łącznie 245 osób.

Plenerowe szczepienia będą kontynuowane, a najbliższa okazja będzie już 24 i 25 lipca także w dwóch miejscach. Mobilny punkt szczepień zostanie uruchomiony na Małym Rynku. Natomiast do Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna” na ul. Kolnej przyjedzie specjalny elektrobus MPK.

Ważne informacje

W akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonują wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przechodzi standardową kwalifikację.

 

 

comments powered by Disqus