Walentynkowy zawrót głowy. Koncerty, filmowe seanse i spektakle

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Walentynki tuż-tuż. Krakowskie instytucje kultury przygotowały sporo propozycji dla zakochanych i  nie tylko.

„Piosenki o miłości” kinowym przebojem

Walentynki w kinie Agrafka potrwają cztery dni. Od 11 do 14 lutego kino zaprasza na specjalne pokazy przedpremierowe. W repertuarze „Matki równoległe” (piątek, 20.30), „Paryż, 13. Dzielnica” (sobota, 20.30), „Córka” (niedziela, 20.30) i „Piosenki o miłości” (poniedziałek, 20.30). Bilety w cenie 24 zł, 18 zł (ulgowy) i 15 zł (senior).

„Piosenki o miłości” będzie można również zobaczyć w Walentynki w Kinie pod Baranami (poniedziałek, godz. 20.30). Film w reżyserii Tomasza Habowskiego to największy przebój ostatniego festiwalu w Gdyni.

„Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą” – czytamy w opisie filmu.

Ona to dziewczyna z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia.

Bilety w cenie 25 zł i 18 zł (ulgowy).

Kino Mikro zaprasza na Walentynkowy Maraton Przedpremierowy. W piątek widzowie będą mieli okazję zobaczyć filmy „Duch śniegów” (18.30), w sobotę „Najgorszy człowiek na świecie” (17.45), w niedzielę „Piosenki o miłości” (18.30), a w walentynkowy poniedziałek „Drive my car” (19.30).

Teatralne Walentynki

Z okazji Walentynek Teatr Słowackiego przygotował niespodzianki dla zakochanych i singli. Na weekendowy set dwóch spektakli granych 17, 18 i 19 lutego widzowie będą mogli kupić bilety za połowę ceny.

W repertuarze „Powarkiwania drogi mlecznej” w reż. Wojciecha Klemma na Scenie MOS i  „Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979” w reż. Wojciecha Farugi na dużej scenie. Ostatni ze spektakli widzowie będą mogli oglądać ze specjalnej loży – więcej informacji na stronie teatru.

Teatr Bagatela zaprasza widzów na spektakl „Bagatela śpiewa”. To przedstawienie wypełnione pieśniami i monologami z Piwnicy pod Baranami, przebojami Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy.  Najbliższe spektakle: 11, 12 i 13 lutego.

„La Folie. Retro Cabaret Show” to z kolei propozycja Teatru Nowego Proxima na Scenie Berlin. Klasyczny kabaret i sztuka rewiowa opanują scenę 13 lutego o godz. 18.00. Motywem przewodnim będą różne oblicza miłości. Widowisko nawiąże do historii kabaretów i rewii z początku XX wieku takich jak Moulin Rouge, Ziegfield Follies czy Folies Bergère. Bilety w cenie 58 – 98 zł.

Teatr Variete również przygotował muzyczną propozycję dla widzów. 14 lutego o godz. 19.00 na scenie teatru rozpocznie się Koncert Walentynkowy. Wystąpią studenci Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i goście, m.in. Sargis Davtyan i Diana Ciecierska. Bilety na koncert w walentynkowej cenie 5 zł są dostępne w kasie biletowej i na stronie teatru.

Walentynki koncertowe

Kino Kijów 14 lutego zaprasza na koncert Tribute to Abba. To show artystów Teatru Variete Muza z Koszalina z musicalową rewią z tancerzami i muzyką na żywo. Początek o godz. 19.00, bilety w cenie 90 – 120 zł.

„Za miłość – miłość” to propozycja Piwnicy pod Baranami. 14 lutego odbędzie się recital Tamary Kalinowskiej, w której artystka sięga do utworów, które ją ukształtowały. Początek koncertu o 19.00, bilety w cenie 50 zł.

Centrum Kultury Podgórza 14 lutego o godz. 17.00 zaprasza na koncert arii miłosnych w wykonaniu sopranistki Aleksandry Sotnickiej i tenora Dariusza Palonka, którym akompaniować będzie Renata Żełobowska-Orzechowska.

W niedzielę Sceną Nowohuckiego Centrum Kultury zawładnie Andrzej Poniedzielski. Podczas koncertu zaprezentuje utwory z nowej płyty pt. „BA” wydanej w 2021 r. Na scenie artyście towarzyszyć będą muzycy: Piotr Górka, Paweł Jabłoński, Tomasz Piątek. Początek o godz. 18.00. Bilety w cenie 80 zł.

W klubie Zaścianek przy ul. Rostafińskiego w niedzielę, 13 lutego, wystąpi Janek Traczyk. W trakcie koncertu zabrzmią utwory z debiutanckiej płyty artysty „Nadal jestem”. Początek o godz. 19.30, bilety w cenie 60 – 80 zł.

Walentynki ze sztuką

Z okazji Walentynek, sporo propozycji przygotowało również Muzeum Narodowe. W weekend 12 – 13 lutego odbędzie się zwiedzanie z kuratorami i edukatorami w poszczególnych oddziałach instytucji.

W dniach wydarzenia obowiązuje akcja promocyjna „Dwa bilety w cenie jednego” na wystawy stałe i czasowe we wszystkich oddziałach MNK.

Liczba miejsc ograniczona, na wszystkie wydarzenia obowiązuje rezerwacja w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie). W przypadku niewykupienia biletu do 15 minut przez wydarzeniem rezerwacja zostanie anulowana, bilet można ponownie wykupić na miejscu w kasie.