Wandale zniszczyli wejście do Teatru Barakah. Powodem rewia drag queen

Teatr Barakah fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Wandale zniszczyli wejście do Teatru Barakah przy ul. Paulińskiej.

Do zdarzenia doszło w weekend. Jak informuje teatr, powodem była rewia Drag Queen „My Way, My Dream, My Life”. Przygotowała ją Papina McQueen – krakowska drag queen.

– W jej trakcie występują mężczyźni odgrywający role kobiece. Niestety, nie wszyscy rozumieją, że jest to forma wypowiedzi artystycznej, która nikogo nie obraża, nie piętnuje, a przede wszystkim nie narusza obyczajności. Rewia odbywająca się w ten weekend spotkała się z aktem napaści i wandalizmu – piszą w mediach społecznościowych Ana Nowicka i Monika Kufel.

„Czujemy się dyskryminowani”

Dodają, że w sobotę widzowie uczestniczący w spektaklu zostali obrzuceni wyzwiskami. W niedzielę natomiast wandale zdewastowali drzwi, na których wisiał plakat z wizerunkiem Drag Queen.

– Sąsiedzi mieszkający w kamienicy, w której mieści się teatr, zostali obrażeni. Niestety, nie był to jednorazowy incydent – tego typu agresywne zachowania pojawiały się już wcześniej – informują. – W państwie wolnego słowa nie ma miejsca na taką nietolerancję, czujemy się dyskryminowani. Nie chcemy, aby w przyszłości taka sytuacja miała miejsce, dlatego prosimy o pomoc – apelują.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus