Wawel i Muzeum Narodowe okażą solidarność z Białorusią wyjątkową iluminacją

fot. Sebastian Dudek

Zamek Królewski na Wawelu i Muzeum Narodowe dołączają do akcji „Light for Belarus”. Już dziś wieczorem na fasadzie zamku i gmachu MNK pojawi się iluminacja historycznej flagi Białorusi.

Iluminacja będzie gestem solidarności z mieszkańcami Białorusi. Akcję organizują Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie i Narodowe Centrum Kultury. Z tej okazji na fasadach różnych budynków instytucji kultury w Polsce i za granicą pojawią się świetlne iluminacje nawiązujące do historycznej flagi Białorusi.

Kraków solidarny z Białorusią

–  Poczucie wspólnoty dodaje sił i umacnia w walce o wolność. Już w najbliższy weekend pokażmy naszym protestującym sąsiadom na Białorusi, że wierzymy w ich lepsze jutro. 12 września dzięki specjalnej iluminacji, na fasadzie Zamku od strony miasta ukaże się historyczna, biało-czerwono-biała, flaga Białorusi – informuje Zamek Królewski na Wawelu.

W barwach flagi zostanie również podświetlony gmach Muzeum Narodowego w Krakowie.

–   Gdy w ten weekend wieczorem będziecie przechodzić obok Gmachu Głównego zobaczycie na nim światła w kolorze bieli i czerwieni. To symboliczny gest Muzeum Narodowego w Krakowie pokazujący poparcie dla mieszkańców Białorusi z odwagą walczących o demokrację –  informuje MNK.

W akcję Light for Belarus włączy się również miasto. W ten weekend (12 i 13 września) kładka o. Bernatka, Tauron Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE i wieża telewizyjna na Krzemionkach zostaną podświetlone w barwach historycznej flagi Białorusi: biało-czerwono-białych.

comments powered by Disqus