Wawel ma nowego władcę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Stało się to, co było wiadome od jakiegoś czasu. Dotychczasowy dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie objął tożsamą funkcję na Zamku Królewskim na Wawelu. Natomiast wicedyrektor MNK Andrzej Szczerski awansował na szefa tej instytucji.

Minister kultury Piotr Gliński, który podpisał awanse obu panów, podkreślił, że jest z takiego rozwiązania bardzo zadowolony. – Obaj panowie są średnim pokoleniem wybitnych historyków sztuki i liderami zarządzania kulturą – mówił szef resortu kultury.

Według Glińskiego zarówno MNK, jak i Zamek Królewski na Wawelu w dalszym ciągu będą się rozwijać. – Co, pokazały programy dyrektorów. Cieszę się na dalszą współpracę. To też dobra wiadomość dla obu instytucji, Krakowa i całej Polski – uważa minister.

Andrzej Betlej, który ma za sobą czteroletnią kadencję jako dyrektor MNK, stwierdził, że traktuje objęcie funkcji dyrektora na Wawelu jako wyróżnienie. – Miejsce to powinno być nie tylko pomnikiem, ale również miejscem edukacji patriotycznej i muzealniczej – stwierdził Betlej.

Nowy dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie natomiast podziękował za dane mu zaufanie i szansę, aby poprowadzić najstarsze muzeum w kraju. – Chciałbym wprowadzić instytucję w nową część swojej historii w związku z inwestycjami, które planujemy – powiedział Andrzej Szczerski.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus