Wciąż bez konkretów w sprawie połączenia ul. Rydlówka z ul. Konopnickiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zapowiedzi, że z okolic Garbarni będzie można wyjechać na ul. Konopnickiej, jeszcze długo pozostaną w sferze planów.

Sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z ul. Orawską działa od półtora roku. Nowy fragment drogi pozwala dojechać do powstałego przy ul. Konopnickiej osiedla. Założenie było jednak takie, by stworzyć w ten sposób również nową możliwość wyjazdu z rejonu ul. Rydlówka, gdzie cały czas powstają nowe inwestycje mieszkaniowe i biurowe. Brakuje ok. 200-metrowego odcinka pomiędzy boiskami Garbarni i dawnym parkiem zdrojowym.

Utworzenie tego połączenia ma zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Część mieszkańców obawia się wygenerowania w ten sposób ruchu tranzytowego przez osiedle. Inni liczą na poprawę sytuacji, ponieważ dostępne wyjazdy w stronę ul. Wadowickiej i Kapelanka często są zakorkowane.

Wszystko w planach

Niezależnie od oceny, na razie żadnej realnej zmiany nie należy się spodziewać. Zarząd Dróg Miasta Krakowa od miesięcy jest w trakcie ustaleń z deweloperami, którzy mieliby sfinansować inwestycję. – W planach jest podpisanie dwóch porozumień – informuje Renata Postawa-Giza z biura prasowego jednostki.

W pierwszym przypadku chodzi o zmianę umowy podpisanej jeszcze w 2018 i do finalizacji brakuje tylko uzupełnienia załączników. Druga umowa o współfinansowanie inwestycji jest jeszcze w trakcie negocjowania.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa nie jest w stanie na razie podać możliwych terminów, kiedy mógłby powstać fragment nowej drogi.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus