We wrześniu rusza remont mostu Powstańców Śląskich

Schody prowadzące z bulwarów nie będą już zagrodzone barierkami fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Dróg Miasta Krakowa podpisał umowę z wykonawcą pierwszego etapu remontu mostu Powstańców Śląskich, na przedłużeniu ulicy Starowiślnej. Prace nie będą powodować utrudnień w ruchu.

O planowanym remoncie informowaliśmy w czerwcu. Mowa na razie o pierwszym etapie prac, prowadzonych wewnątrz i pod konstrukcją nośną. Dlatego też ZDMK zapowiada, że remont nie spowoduje utrudnień dla kierowców, pasażerów ani dla pieszych. To istotne, ponieważ w związku z remontem ulicy Krakowskiej most Powstańców Śląskich musiał przejąć o wiele większe niż zwykle natężenie ruchu.

Schody w pełni dostępne

Główny cel remontu to usunięcie korozji i zabezpieczenie stalowej konstrukcji nośnej. Z punktu widzenia użytkowników istotniejsza jest jednak druga część zadania – remont schodów prowadzących na most z Bulwarów Wiślanych.

Część poluzowanych elementów trzeba będzie zdemontować i wymienić lub zamontować na nowo, uzupełnić ubytki, odczyścić i zabezpieczyć metalowe elementy. Nowością będą balustrady – konserwator wyraził na nie zgodę ze względu na funkcję użytkową, zastrzegł jednak, że powinny mieć minimalistyczną formę.

W końcu będzie można wejść z bulwarów na most we wszystkich czterech miejscach – dziś jedne ze schodów po stronie Podgórza są wyłączone z użytkowania i odgrodzone barierkami.

Na nową nawierzchnię trzeba poczekać

Tegoroczne prace mają być zakończone do końca listopada. – W drugim etapie wymieniona zostanie nawierzchnia na jezdni i chodnikach. Te prace będą realizowane równolegle z przebudową ulicy Starowiślnej – mówi Magdalena Wasiak z biura prasowego ZDMK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Podgórze
comments powered by Disqus