We wtorek znów darmowa komunikacja dla kierowców. 12. raz w tym miesiącu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Urząd miasta ogłosił, że wtorek będzie kolejnym dniem, w którym komunikacją miejską pojedziemy na podstawie dowodu rejestracyjnego. Powód jest niestety niezmienny: dopuszczalne normy zanieczyszczenia powietrza są wielokrotnie przekroczone.

To już dwunasty dzień w styczniu, w którym obowiązuje darmowa komunikacja. Mogą z niej skorzystać wszyscy posiadacze dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Dokument nie musi być wystawiony imiennie na osobę, która podróżuje tramwajem czy autobusem, a na jego podstawie może równocześnie jechać tyle osób, na ile miejsc zarejestrowany jest pojazd.

Darmowe przejazdy obowiązują zarówno na terenie miasta, jak i wszędzie tam, gdzie dojeżdżają autobusy krakowskiej komunikacji miejskiej.

Ponieważ prognozy dotyczące stanu powietrza nie są optymistyczne, może się okazać, że decyzja zostanie jutro przedłużona o kolejny dzień.

W sytuacji tak dużego zanieczyszczenia wszyscy mieszkańcy, a przede wszystkim osoby chore, starsze, dzieci i kobiety w ciąży, powinny ograniczyć do minimum przebywanie na zewnątrz i wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni.

comments powered by Disqus