Weekend w pigułce (10–12 lipca): Nowa Rezydencja w Nowej Hucie i kino plenerowe

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Nowa Rezydencja w Nowej Hucie, wakacyjna strefa przy Tauron Arenie i kino plenerowe. Dzieje się w ten weekend!

Nowa Rezydencja w Nowej Hucie. Koncerty i food trucki

Koncerty, food trucki, warsztaty i dyskusje. Już 10 lipca w nowohuckim kombinacie zacznie działać Nowa Rezydencja. Nowe miejsce na kulturalnej mapie Nowej Huty będzie się znajdowało w budynku „Z” centrum administracyjnego nowohuckiego kombinatu.

– Nowa letnia siedziba krakowskich fanów muzyki, kultury, jedzenia, rozmów i ciekawych spotkań. Przejmujemy patio i ogród majestatycznego Budynku Z w Nowej Hucie i zapraszamy w nasze nieskromne progi – piszą organizatorzy.

Wszystkie wydarzenia będą się odbywały w przestrzeni ogrodu i patio. W każdy weekend planowane są koncerty, podczas których didżeje będą grali muzykę na żywo, warsztaty, dyskusje i wykłady. Oprócz tego, powstanie tu duża strefa z food truckami Żarcie na Kółkach. W ten weekend zagrają m.in. Deaf Can Dance, Damien, Blezz, PeeTeeS, Phil Jensky, Deas Areg V czy Kixnare. Wstęp wolny.

Czechow Maraton w Starym Teatrze

W niedzielę Stary Teatr zaprasza na Czechow Maraton. W głównym gmachu przy Jagiellońskiej 1 zostaną zaprezentowane wszystkie zrealizowane w ramach cyklu „Czechow w Starym online” rejestracje czytań dramatów Antona Czechowa w reż. Agnieszki Glińskiej.

Cykl został zainaugurowany 14 czerwca 2020 r. na kanale YouTube. Aktorzy Starego Teatru czytali dramaty Antona Czechowa przetłumaczone przez Agnieszkę Lubomirę Piotrowską, wybitną tłumaczkę literatury rosyjskiej.

– 12 lipca zaprezentujemy wszystkie dotychczas zrealizowane rejestracje oraz premierowy pokaz „Trzech sióstr” – każdy dramat zostanie zaprezentowany dwukrotnie – informuje Stary Teatr.

Bilety w cenie 5 zł

„Inni ludzie” w Teatrze Barakah

Już w piątek o 19.00 Teatr Barakah zaprasza na premierę spektaklu „Inni ludzie” Doroty Masłowskiej w teatralnej adaptacji reżysera Macieja Gorczyńskiego.

Spektakl opowiada o romansie Kamila, 32-letniego dresiarza, marzącego o karierze muzyka hip-hop i Iwony, przeżywającej kryzys małżeński, przedstawicielki wielkomiejskiej klasy średniej. To pretekst do refleksji nad zanurzonym w pop kulturze, poetyckim i wulgarnym językiem, którym posługują się stworzone przez Masłowską postacie, uniemożliwiającym im nawiązanie autentycznych relacji.

Wakacyjna strefa przy Tauron Arenie

Przy Tauron Arenie działa specjalna, wakacyjna strefa Arena Garden. W piątek o 20.00 muzyka na żywo: Tribute to Wodecki w wykonaniu Daniela Cebuli-Orynicza, absolwenta wydziału jazzu w Katowicach, wokalisty i trenera zespołów wokalnych. W sobotę o tej samej godzinie zagrają Dj To-ya & Mad Mike Guitar. W niedzielę od 13.00 do 14.00 zaplanowano pokaz kulinarny w wykonaniu Yaki Kingu, a o godz. 17:00  – pokaz iluzjonisty. Wstęp wolny.

Letnie Tanie Kinobranie

Tradycyjne kinowe pokazy, seanse pod gwiazdami i strefa relaksu. Kino pod Baranami zaprasza na Letnie Tanie Kinobranie. Wakacyjny festiwal potrwa do 27 sierpnia. W programie znalazło się ponad 100 filmów pogrupowanych w osiem cykli tematycznych.

Bilety na seanse kosztują 9 zł. Jeśli akurat jesteście poza Krakowem, nic straconego. Tym razem wydarzenie odbywa się także online na platformie e-kinopodbaranami.pl, na której będą się pojawiać dodatkowe produkcje.

W tym tygodniu motyw przewodni to S jak Szaleństwo.

Kino pod chmurką

To nie koniec kinowych propozycji. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki i Kino Pod Baranami zapraszają na kino plenerowe. W lipcowe i sierpniowe soboty o godz. 21.00 zobaczymy filmy dokumentalne. W najbliższą sobotę na ekranie macedoński film „Kraina miodu”.

Letnie kino MOCAK-u

MOCAK zaprasza do kina letniego. Tegoroczny program dotyczy portretów artystów i ceny, jaką płacą za sztukę. W ten piątek o godz. 21 obejrzymy film „Beuys. Sztuka to rewolucja”. To wnikliwy portret życia i twórczości Josepha Beuysa oparty niemal w całości na doskonale zmontowanych materiałach archiwalnych.

Plenerowa wystawa w ogrodzie Strzelnicy

Muzeum Fotografii zaprasza na wystawę plenerową prac studentów krakowskiej ASP „To nie tak!”.

To efekt współpracy Muzeum Fotografii w Krakowie i III Pracowni Interdyscyplinarnej Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP, która miała miejsce w roku akademickim 2019/2020.

W najbliższą niedzielę, 12 lipca, o 12.00 rozpocznie się spacer po wystawie. Poprowadzą go kuratorzy wystawy: Bogusław Bachorczyk (ASP) i Monika Kozień (MuFo). Uczestnicy spaceru muszą mieć obowiązkowo założone maseczki.

Balkony i Romanse

Artyści Teatru Loch Camelot zapraszają na „Balkony i Romanse”. Sobotni wieczór upłynie pod znakiem żartobliwych, lekkich opowieści o tajemniczej i szalonej rodzinie krakowskiej.

Artyści wykonają piosenki z repertuaru Loch Camelot, ale i polską klasykę, np. z Kabaretu Starszych Panów. Spektakl zostanie zagrany na podwórzu teatru, w scenerii zabytkowych krakowskich balkonów. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 11 lipca, o godzinie 20.30 przy ul. św. Tomasza 17.

„Gra w klasykę”

To nowy cykl koncertów Akademii Muzycznej w Krakowie i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Utalentowani młodzi artyści i wykładowcy krakowskiej uczelni muzycznej, co tydzień w niedzielę o godz. 12 zagrają swoje recitale. W najbliższą niedzielę Krzysztof Książek na fortepianie wykona utwory Szymanowskiego oraz Rachmaninowa. Z kolei Aleksandra Kuls-Koziak (skrzypce) i Marcin Koziak (fortepian) wykonają utwory Bacewicza, Statkowskiego i Wieniawskiego. Koncert będzie transmitowany na profilu Facebook’owym KBF.

Poparzeni Kawą Trzy w Zet Pe Te

Poparzeni Kawą Trzy wystąpią w najbliższą niedzielę o godz. 20 w Zet Pe Te przy Dolnych Młynów. „Hałsówka” to największa domówka z koncertami live w Polsce. Poparzeni Kawą Trzy to jeden z najpopularniejszych zespołów w kraju. Ich najbardziej znane piosenki to „Kawałek do tańca", „Byłaś dla mnie wszystkim", „Wezmę cię" czy „Okrutna zła i podła".

Z wizytą w ogrodzie

W niedzielę Muzeum Narodowe zaprasza do Ogrodu Mehoffera. Odwiedzający będą mogli się przyjrzeć kwiatom, liściom, drzewom – tym rosnącym w ogrodzie i tym namalowanym. W programie również rysowanie, malowanie, tworzenie żurawiego origami. MNK zaprasza od godz. 11.00 do 16.00.

Letni jazz

Trwa Summer Cracow Jazz Festival 2020. W sobotę na dziedzińcu Pałacu pod Baranami wystąpi Marek Napiórkowski Trio w składzie: Paweł Dobrowolski - perkusja, Jan Smoczyński - piano/keyboard i oczywiście Napiórkowski na gitarze. W niedzielę gitarzysta wystąpi po raz kolejny w tym samym miejscu, tym razem w towarzystwie Doroty Miśkiewicz. Koncerty rozpoczną się o godz. 21.

comments powered by Disqus