Weekend w pigułce (10–12 stycznia)

Moc czerwonych serduszek opanuje całe miasto fot. JG
Już w ten weekend wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem centrum wydarzeń będzie scena u stóp Wawelu.

Kraków gra z WOŚP

W niedzielę 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. MotoOrkiestra przed Centrum Handlowym M1, Bieg Wielkich Serc na Bulwarach Wiślanych, impreza w Centrum handlowym Serenada (sobota, 11 stycznia) czy koncert na Powiślu to największe wydarzenia tegorocznego finału w Krakowie.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Wielki Pochód Świątecznej Pomocy, który o 15.00 wyruszy spod pomnika Adama Mickiewicza w stronę Powiśla. Koncerty na scenie pod Wawelem rozpoczną się o 16.00, a o 20.00 zostanie wysłane „światełko do nieba”.

Szczegółowe informacje >>> Finał WOŚP w Krakowie

Kika i Agrafka grają dla WOŚP

WOŚP gra również w kinie. Kina Kika i Agrafka zapraszają na pokaz najlepszych filmów 2019 roku. Wstęp na film możliwy za dobrowolną wpłatą do puszki przeznaczonej na WOŚP. W kinie Kika zobaczymy film Pedro Almodovara „Ból i blask” z rolą Antoniego Banderasa, a w Agrafce thriller „Parasite”.

Nowe Horyzonty w Kinie pod Baranami

Pozostajemy w kinie. W ten weekend Kino pod Baranami zaprasza na przegląd najciekawszych filmów 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. W piątek na dużym ekranie zobaczymy m.in. „Biały, biały dzień” Hlynura Pálmasona, w sobotę „Tomasso” (reż. Abel Ferrara), a w niedzielę „Siłę ognia” Oliviera Laxe. Wszystkie seanse rozpoczynają się o godz. 19.00.

Noc Waniliowych Myszy w Barakah

Teatr Barakah zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Noc Waniliowych Myszy. W piątek o 19.00 rozpocznie się spektakl „Quo Vadis Magiczny prodiżu?”. Kabaret, musical, Dżin spełniający życzenia, powrót do PRL-u i komentarz do naszej rzeczywistości – to wszystko czeka na was na scenie przy Paulińskiej 28.

Szymborska i Kulmowa. Opowieść o niezwykłej przyjaźni

„Tak wygląda prawdziwa poetka, podciągnij się! Listy” – w piątek o 18.00 w Empiku na Rynku Głównym odbędzie się spotkanie poświęcone przyjaźni Wisławy Szymborskiej i Joanny Kulmowej. O przyjaźni poetek opowiedzą prof. Urszula Chęcińska, która opracowała i przygotowała teksty do książki, i Michał Rusinek, wieloletni sekretarz noblistki, członek zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Pannonica w Fortach Kleparz

W sobotę w Fortach Kleparz będzie się działo! Przestrzeń wypełnią bałkańsko-ukraińskie rytmy – a to wszystko w ramach świętowania prawosławnego Sylwestra. Będzie to prawdziwa muzyczna uczta dla miłośników Festiwalu Pannonica. Wystąpią Luiku i Sokół Orchestra. Start o 19.00.

Dworek Białoprądnicki w rytmie „ethno”

Dworek Białoprądnicki zaprasza na nowy cykl spotkań pod nazwą „Ethno”. Uczestnicy będą mieli okazję poznać interesujące fakty z życia codziennego w Iranie, Syrii, Izraelu, Senegalu czy Kolumbii. Pierwszym gościem będzie artysta Adeb Chamoun – muzyk, pedagog, mistrz gry na syryjskich instrumentach perkusyjnych. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia, o godz. 12.00. Informacje o biletach na oficjalnej stronie Dworku Białoprądnickiego.

Kolędy w opactwie Benedyktynów w Tyńcu

Kolędowanie w Krakowie trwa. W niedzielę o 17.15 w opactwie oo. Benedyktynów w Tyńcu rozpocznie się koncert kolęd. Wystąpią Krakowski Kwintet Harfowy i Aga Grembowiec. W repertuarze najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wstęp wolny.

Kraków Street Park w krakowskiej arenie

W Tauron Arenie Kraków działa Kraków Street Park. Chętni mogą tu jeździć na rolkach, rowerach BMX, hulajnogach, longboardach czy deskorolkach. Street Park będzie otwarty do 12 lutego 2020 roku, z wyjątkiem dni, w których odbywają się imprezy. Z obiektu można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16:00–22:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:00–22:00. Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

comments powered by Disqus