Weekend w pigułce (11-12 maja)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W ten weekend warto spędzić czas w plenerze. Piknik rodzinny w parku Jordana, piknik +4łapy czy Kiermash – Lato na Hali na pewno pomogą w podjęciu decyzji.

Piknik rodzinny w parku Jordana

Już w najbliższą niedzielę w parku Jordana o 11.00 rozpocznie się piknik rodzinny. Wydarzenie odbywa się w ramach Małopolskich Dni Rodziny. W programie m.in. warsztaty poświęcone faunie i florze, spotkania z pszczelarzem, konkursy z nagrodami i zabawy edukacyjne dla najmłodszych. Uczestnicy pikniku będą mogli odwiedzić kilkanaście wystawowych namiotów. W kilku z nich będzie można bliżej zapoznać się z nowym programem edukacyjnym „Odkrywcy Parków Krajobrazowych”.

Kiermash, czyli Lato na Hali

Już w ten weekend kolejna odsłona Kiermashu, czyli targów polskiej mody i dizajnu. Tym razem Kiermash zagości w Hali Cracovii. Wydarzenie potrwa przez cały weekend. Podczas letniej edycji zaprezentują się polskie marki, z dużym naciskiem na lokalnych, małopolskich producentów. Czekają na was ubrania, dodatki, okulary, torby, plecaki czy biżuteria. Organizatorzy nie zapominają także o fanach jedzenia. Tym razem królować będą burgery od Szczęście Bistro & Grill, w różnych odsłonach, w tym wersji wege. Znajdzie się coś również dla miłośników zieleni. A to za sprawą Planty – targi zielonych drzew.

Cracow Fashion Square

W sobotę, 11 maja, po raz trzeci odbędzie się Cracow Fashion Square. Przed Galerią Krakowską, w namiocie na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego zobaczymy najbardziej interesujące trendy nadchodzącego sezonu. W programie również pokaz kolekcji Ewy Minge.

Przez cały dzień będą się odbywały pokazy mody polskich i zagranicznych projektantów, którzy zaprezentują nowe kolekcje i letnie trendy.

5. Piknik rodzinny +4łapy

W sobotę na Błoniach rodzinny piknik +4łapy, który potrwa od 9.00 do 18.00. Nie zabraknie gry miejskiej, w której będzie można spróbować sił wspólnie ze swoim pupilem. Poprzez udział w grze będzie można wspomóc jedną z fundacji. Odwiedzający będą też mogli spędzić czas w strefie handmade&desingu, ulokowanej w namiocie. A tam akcesoria i dodatki dla psiaków.

Wstęp na teren pikniku i udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Odwiedzamy krakowskie mieszkania

Od 11 do 12 i od 18 do 19 maja potrwa Festiwal Otwarte Mieszkania. W jego trakcie można odwiedzić ciekawie zaprojektowane lokale, artystyczne pracownie, jak i prywatne mieszkania i domy. W tym roku wśród 30 lokalizacji znalazły się m.in. modernistyczna willa Spissów projektu Adolfa Szyszko-Bohusza na Salwatorze czy lokum architekta Wojciecha Nowaka.

Oprócz tego, z okazji 70-lecia Nowej Huty, w programie zwiedzanie mieszkania, pracowni artystycznej, niedostępnych miejsc w Muzeum PRL-u, jak i spacer po schronach czy śladami nowohuckich artystów i artystek. Więcej informacji na stronie www.fomkrakow.pl.

Wielka zbiórka książek w Galerii Kazimierz

W sobotę w Galerii Kazimierz odbędzie się zbiórka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizowana przez Fundację Zaczytani. Wszystkie zebrane książki trafią do bibliotek tworzonych w szpitalach na terenie całej Polski. W trakcie wydarzenia zaplanowano warsztaty, gry i wspólne czytanie książek.

Drugie Życie Książki

W ten weekend odbędzie się również kolejna edycja Drugiego Życia Książki. Tym razem wydarzenie odbędzie się w antykwariacie Szafa Pełna Książek. Zasady udziału w Drugim Życiu Książki są następujące: wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku), mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów. Początek o 14.00.

Małe Najedzeni Fest!

W niedzielę do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zawitają dania kuchni azjatyckiej. To wszystko w ramach wydarzenia Małe Najedzeni Fest! Tym razem pod nazwą Asia. Szykuje się prawdziwa kulinarna wycieczka po straganach z azjatyckim street foodem Wietnamu, Indii, Tajlandii, Japonii czy Korei.

comments powered by Disqus