Weekend w pigułce (12 – 14 marca): Premiera „Zimowli”, zwiedzanie Willi Decjusza i wielka rewia

W ten piątek premiera fot. Bartek Barczyk/ mat.prasowe Teatru Słowackiego

Teatr Słowackiego zaprasza do polskiego Twin Peaks, Willa Decjusza do zwiedzania renesansowego pałacu a Muzeum Krakowa do odwiedzin w Wieży Ratuszowej.
Zwiedzanie renesansowego pałacu

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza do zwiedzania renesansowego pałacu. W tym roku Willa Decjusza obchodzi 25-lecie odbudowy zabytku. Willa Decjusza, wzniesiona w 1535 roku pod Krakowem na Woli Justowskiej jest jednym z najpiękniejszych i najpełniejszych przykładów renesansowej rezydencji podmiejskiej. W niedzielę można odwiedzić pałac w godzinach 11.00 – 18.00. Willa Decjusza jest również otwarta we wtorki, środy i czwartki.

Polskie Twin Peaks

Zagadkowa śmierć, aura grozy i tajemnicy. Teatr Słowackiego zaprasza do polskiego Twin Peaks. Premiera „Zimowli” już 12 marca na scenie MOS. Tekst do przedstawienia „Zimowla” powstał na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Dominiki Słowik. Powieść została nagrodzona m.in. Paszportem Polityki za 2020 rok.

Wieża Ratuszowa na nowo

Do tej pory w przestrzeniach Wieży Ratuszowej prezentowane były przede wszystkim wystawy czasowe czy letnia galeria z pracami współczesnych krakowskich artystów. Muzeum Krakowa zdecydowało, że powstanie tu nowa, stała ekspozycja opowiadająca o dziejach dawnego ratusza.

Na podziwianie efektów prac nie trzeba będzie długo czekać, bo mieszkańcy będą mogli odwiedzić nową wystawę już od najbliższej soboty, 13 marca.

Agrafka zaprasza na seans

W niedzielę, 13 marca, o 11.00 w kinie Agrafka odbędzie się specjalny pokaz filmu „Mank” w reż. Davida Finchera (twórcy m.in „Zaginionej dziewczyny”, „The Social Network, „Podziemnego kręgu”). Gospodarz spotkania Maciej Gil wygłosi prelekcję i poprowadzi dyskusję po filmie. Działająca od października 2010 roku Akademia Filmowa 50+ to filmowo-edukacyjny cykl spotkań dla osób w wieku 50+.

Jerzy Stuhr reżyseruje dzieło Mozarta

„Cosi fan tutte” to jedno z najważniejszych dzieł operowych Mozarta. Premiera spektaklu  w reżyserii Jerzego Stuhra odbędzie się 12 marca (g. 18.30) w Operze Krakowskiej. To już trzecia reżyserska realizacja dla krakowskiego teatru artysty, który i tym razem wziął na warsztat dzieło z gatunku opery buffa. Kolejne spektakle: 13, 14 i 16 marca (g. 18.30).

Robert Kasprzycki wraca do roboty

W piątek, 12 marca na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpi Robert Kasprzycki z zespołem. Koncert „Tytuł roboczy” rozpocznie się o 19.00.

„Cargo” Marka Chlandy

W Cricotece już jedynie przez ostatnie kilkanaście dni będzie można oglądać wystawę/pracę zespołu Marka Chlandy “Cargo”, która będzie dostępna do 28 marca. Przestrzeń każdego dnia jest żywa: codziennie wygląda i działa inaczej.

Dziś Wielka Rewia

Na wydarzenie zaprasza Teatr Nowy Proxima. „Dziś Wielka Rewia” to powrót do przedwojennego kabaretu. Na Scenie Berlin wystąpią młodzi aktorzy, absolwenci Wydziału Teatru Tańca i Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych i Łódzkiej Akademii Muzycznej. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 12 marca, o godz. 19.00. Kolejne spektakle w sobotę i niedzielę.

Happy birthady, Mr Telemann

Przez długi czas ten znakomity twórca nie był doceniany. Georg Philipp Telemann  żył w czasach Johanna Sebastiana Bacha i Georga Friedricha Haendla, w czasie rozkwitu sztuki barokowej. Dlatego też Filharmonia Krakowska zaprasza na wyjątkowy koncert, który obędzie się w piątek, 12 marca, o 19.30. Na scenie wystąpi Capella Cracoviensis, która zagra na historycznych instrumentach.

comments powered by Disqus