Weekend w pigułce (13–14 kwietnia)

Turnus mija, a ja niczyja - operetka sanatoryjna w Teatrze Słowackiego fot. mat.prasowe Teatru Słowackiego
Cracow Art Week, sanatoryjna operetka w Teatrze Słowackiego czy Targi Wielkanocne to tylko niektóre z naszych weekendowych propozycji.

Cracow Art Week KRAKERS 2019

Już w ten weekend Cracow Art Week KRAKERS 2019. Podczas wydarzenia organizowanego przez Fundację Wschód Sztuki odbędą się nie tylko wernisaże i wystawy, bo w programie znalazły się również oprowadzania kuratorskie, warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne czy pokazy filmów science fiction. Szczegółowy program wydarzeń dostępny na stronie http://cracowgalleryweekend.pl/

Czas na operetkę sanatoryjną

W piątek w Teatrze Słowackiego, a konkretnie na Scenie przy Pompie, premiera operetki sanatoryjnej „Turnus mija, a ja niczyja”. Będą zabiegi lecznicze, diety, spacery oraz spora dawka romansów. Do Sanatorium Uzdrowiskowego i Pijalni Wód im. prof. dra Józefa Dietla przybywa grupa specjalnych gości. Siostra Wanda oprowadza ich po ośrodku i prezentuje najbardziej popularne zabiegi. Zwiedzający zastanawiają się, w co warto zainwestować: w turystykę zdrowotną, doznania sensoryczne czy może w wody lecznicze? Jakie podejmą decyzje? Odpowiedź już w ten weekend.

Viva Italia!

W Kinie pod Baranami trwa przegląd Cinema Italia Oggi. W piątek o 19.15 pokaz filmu „Chroń mnie wszędzie” (reż. Bonifacio Angius), a o 21.15 rozpocznie się projekcja filmu „Nałóg nadziei” (reż. Edoardo De Angelis). W sobotę również zaplanowano dwa pokazy – „Do smaku” o 19.15 (reż. Francesco Falaschi) i „Zdarza się” o 21.15 (reż. Francesca Mazzoleni). Jeśli kinową wyprawę do Włoch uznacie za udaną, w niedzielę warto zobaczyć kolejny seans – „Hotel Gagarin” o 19.15 (reż. Simone Spada).

Targi Wielkanocne w pełni

Na Rynku Głównym trwają już Targi Wielkanocne. Swoje wyroby prezentują tu jak zawsze twórcy ludowi, kupcy oraz instytucje charytatywne. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć, jak powstają ludowe pisanki, zawieszki, serwety, koronka klockowa czy palmy wielkanocne. W sobotę podczas uroczystego otwarcia targów wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.

Wiosna, ach to ty!

Klub Krzesławice przy ul. Wańkowicza 17 zaprasza na piknik Wiosna, ach to ty! Zaplanowano urządzenie ścieżki bosych stóp dla najmłodszych i kwietnego ogródka wokół klubu, gry, zabawy czy wspólne przygotowanie naturalnych kosmetyków. Początek o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

Ręko-Czyny wielkanocne

Czas na osiedlowe warsztaty twórcze. Już w najbliższą sobotę o godzinie 13.00 Nowa Księgarnia na os. Zgody zaprasza na Ręko-Czyny, podczas których uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie przygotować świąteczne palmy. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy (ksiegarnia@nowanowa.pl). Dzień później odbędą się natomiast warsztaty wiankowe. Cena warsztatów rodzinnych: 60 złotych (rodzic+dziecko). Cena warsztatów obejmuje wszelkie materiały potrzebne do wykonania wianka (warsztatownia.artedu@gmail.com). Początek o 13.00.

Passeneger w Studio

W niedzielę o 19.00 w klubie Studio wystąpi Passeneger, autor akustycznego hitu Let Her Go. Bilety w cenie 120–165 zł.

35. Przegląd Kabaretów PAKA

W Nowohuckim Centrum Kultury trwa 35. Przegląd Kabaretów PAKA. Czeka nas weekend pełen śmiechu i szaleństwa. 12 kwietnia na scenie grupa AD HOC, która tym razem łączy siły z wrocławską grupą Narwani z Kontekstu. W sobotę widzowie spędzą czas na Wieczorze Stand-upu z Ewą Błachnio czy Tomaszem Jachimkiem. W Pakowskich Pojedynkach staną w szranki kabareciarze i stan-uperzy. Więcej informacji na stronie www.paka.pl.

 

comments powered by Disqus