Weekend w pigułce (13–14 lipca)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Moc muzyki, kina i koncertów. A to wszystko w plenerze! Sprawdźcie nasze weekendowe propozycje.

Noc Jazzu

W ten weekend kolejna odsłona Nocy Jazzu, która odbędzie się w nocy z 13 na 14 lipca. W tym roku w różnych miejscach miasta zaplanowano 22 koncerty w 18 lokalizacjach. Jazz zabrzmi m.in. na Małym Rynku, w MOCAK-u, na Scenie Letniej Teatru Łaźnia Nowa podczas Bulwar(t)u Sztuki czy w Studio S5 Radia Kraków. To właśnie tu po raz pierwszy wystąpią laureaci Jazz Juniors. W tym roku w Krakowie wystąpią m.in.: Włodzimierz Nahorny, Keith Thomson, Amalia Obrębowska, Kaja Karaplios, New Bone, Renata Świerczyńska i Max Klezmer Band.

O 18.00 na Małym Rynku rozpocznie się prezentacja plenerowa, która potrwa do godziny 22.00. Mieszkańcom i turystom zaprezentują się Big Band Małopolski & Rosario Giuliani, Śpiewnik Nahornego i Ida Nielsen Band. Koncerty odbędą się również m.in. w Piwnicy pod Baranami, Harris Piano Jazz Bar, Alchemii, Piec Art Acoustic Jazz Club czy Tawernie Stary Port.

Więcej informacji >>> Jazz w całym mieście. PROGRAM

Kierunek: Nowa Huta

Nad zalewem Nowohuckim trwa Bulwar(t) Sztuki. W sobotę o 19.00 na Scenie Nocy Letniej spektakl #Punk w reż. N. Chipaumire. Natomiast o 20.00 wystąpi Max Klezmer Band i Keith Thompson Trio. Niedzielę rozpocząć można natomiast od zajęć jogi od godziny 9.00, natomiast o 16.00 rozpocznie się koncert „Na ramionach gigantów”. O 20.00 w ramach kina plenerowego odbędzie się pokaz filmu „Paterson” w reż. J. Jarmusch. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Lato w Dworku Białoprądnickim

Warto również zajrzeć do Dworku Białoprądnickiego. Tutaj też sporo się dzieje! Od 13 lipca rozpoczyna się Kino pod Białoprądnicką Chmurką. Widzowie zobaczą 8 produkcji, które wybrali w drodze głosowania. W ten weekend zostanie pokazany filmy „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. (sobota, początek o 21.30). W niedzielne wieczory od 19.00 można natomiast „ucztować” w Muzycznym Ogrodzie z muzyką klasyczną.

Wawel o zmierzchu

Przed nami kolejny weekend z muzyką, która rozbrzmi na dziedzińcu zamku królewskiego. W sobotę o 19.30 na dziedzińcu Batorego rozpocznie się koncert w ramach festiwalu „Wawel o zmierzchu”. W programie m.in. M. Giuliani, S. Moniuszko, J. Rodrigo i R. Dyens.

Plenerowe kino w całym mieście

Szczególnie polecamy filmowe seanse w plenerze. W ramach Nowohuckiego Kina Plenerowego w parku Zielony Jar Wandy w sobotę o 21.00 zostanie pokazany głośny film Jana Komasy „Sala samobójców” z tytułową rolą Jakuba Gierszała. Natomiast w ramach BALowego Kina Plenerowego zobaczymy film „Co robimy w ukryciu” w reż. J. Clement i T. Waititi. Nad zalewem Nowohuckim w niedzielę o 20.00 odbędzie się pokaz filmu „Paterson” w reż. J. Jarmusch.

Piknikuj w zieleni

Przed nami kolejny weekend z Piknikiem Krakowskim. Tym razem wydarzenie odbędzie się w parku Bednarskiego (sobota) i parku Krakowskim (niedziela). Od 10.00 do 17.00 czekają na was różne atrakcje, m.in. zajęcia sportowe, warsztaty edukacyjne oraz możliwość relaksu w zieleni. Dobrego jedzenia nie zabraknie! Wstęp wolny.

Spacerem po mieście

Weekend można również spędzić na ciekawych spacerach. W sobotę o 11.00 w Galerii w Sukiennicach rozpocznie się spacer Pali się! Pożary, powodzie i inne katastrofy w Krakowie (koszt uczestnictwa: 10 zł) organizowany przez Muzeum Narodowe. Natomiast o 12.00 Muzeum Krakowa zaprasza na spacer Na pograniczu? Planty i wielkomiejskie marzenia krakowian, który zacznie się w Kamienicy Hipolitów. Wstęp wolny.

Muzeum Krakowa zaprasza również na rowerową wycieczkę, która rozpocznie się o 9.00 w niedzielę w Starej Zajezdni. Chętni wyruszą w trasę „Od dorożki po marzenia o metrze – komunikacja miejska w Krakowie” (rowery własne). Wstęp wolny.

comments powered by Disqus