Weekend w pigułce (14–15 grudnia)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Przegląd filmowych adaptacji powieści Olgi Tokarczuk, świąteczne kiermasze czy moc koncertów. Sprawdźcie nasz weekendowy przewodnik.

Ekranizacje powieści Olgi Tokarczuk na dużym ekranie

Od piątku do niedzieli potrwa pierwszy w Polsce przegląd filmowych adaptacji powieści Olgi Tokarczuk.

W kinie Agrafka zobaczymy sześć filmów – „Pokot” Agnieszki Holland, „Glicynię” Izabeli Kiszczak, czeską ekranizację powieści „Dom dzienny, dom nocny”, czyli „Noc w Mariandzie” (reż. Matěj Chlupáček), krótkometrażowy film „Aria Diva” Agnieszki Smoczyńskiej, „Zniknięcie” w reż. Adama Uryniaka i „Żurek” Ryszarda Brylskiego.

W piątek z widzami spotka się Agnieszka Mandat, czyli bohaterka Janina Duszejko z filmu „Pokot”, w sobotę Ryszard Brylski, reżyser i scenarzysta „Żurku”.

Szczegółowe informacje: http://www.kinoagrafka.pl/

Świąteczne szaleństwo na Kiermashu

Święta tuż-tuż a wraz z nimi kolejna odsłona Kiermashu. Moc gwiazdkowych prezentów czeka na was w hotelu Forum od 14 do 15 grudnia. Wydarzenie potrwa od 14 do 15 grudnia. W przestrzeni Forum na odwiedzających będą czekały liczne stoiska, na których nie zabraknie ubrań, dodatków, gadżetów od polskich projektantów. Może to właśnie tu czeka wymarzony gwiazdkowy prezent? Warto sprawdzić!

Więcej o Kiermashu >>> TUTAJ

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie

Od 14 do 22 grudnia warto zajrzeć na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się przed Nowohuckim Centrum Kultury. Od 12.00 do 20.30 lokalni wystawcy i rzemieślnicy będą wystawiali m.in. bańki choinkowe, sery, oleje, drewniane zabawki, ceramikę, świąteczne stroiki. W programie również koncerty. 14 grudnia o godz. 17.00 kolędy zagra Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta & Wojciech Dąbrowski. 21 grudnia o godz. 17.00 kolędy i pastorałki wykona Góralski „Hamernik” & Hanka Wójciak.

Krakowskie szopki na wystawie

Chociaż konkurs szopek krakowskich za nami, to te niezwykłe arcydzieła można nadal podziwiać w Celestacie przy ul. Lubicz. To właśnie w oddziale Muzeum Krakowa trwa pokonkursowa wystawa, na której prezentowane są szopki biorące udział w grudniowym konkursie. Ekspozycję można oglądać do 23 lutego 2020 roku.

Świąteczny kiermasz na wawelskim wzgórzu

Już po raz siódmy na wzgórzu wawelskim odbędzie się świąteczny kiermasz „Wawel dzieciom”, który potrwa przez cały weekend. W programie kolędy, muzyka klasyczna, spektakle teatralne, pokazy husarskie, warsztaty plastyczne. Nie zabraknie kiermaszu świątecznych ozdób Fundacji Artes i wawelskich wydawnictw. Wydarzenie potrwa od 9.00 do 17.00.

Sputnik nad Krakowem

Jeszcze do 15 grudnia w Kinie pod Baranami można zobaczyć dwanaście wyjątkowych produkcji rosyjskich. Mowa o wydarzeniu Sputnik nad Krakowem, czyli replice 13. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. W programie m.in. „Braterstwo” w reżyserii Pawła Łungina, dramat psychologiczny „Van Gogi” z udziałem Daniela Olbrychskiego.

Więcej informacji: https://www.kinopodbaranami.pl/

Koncertowy weekend

Koncertowa rozpiska na nadchodzący weekend jest naprawdę długa. W sobotę o 18.30 w klubie Studio rozpocznie się koncert Kamila Bednarka. Tego samego dnia o 20.00 na scenie teatru Variete akustyczny koncert zagra Kobranocka, a wieczór w ArtCafe Barakah przy ul. Paulińskiej upłynie pod znakiem występu formacji Oreada (początek o 20.00).

W niedzielę w Teatrze Variete akustyczny koncert zagra Kasia Kowalska (początek o 20.00), a scena Nowohuckiego Centrum Kultury od godziny 19.00 będzie należeć do Agi Zaryan i European Jazz Quartet. Na żywo zabrzmią m.in. „Santa Claus Is Coming to Town” czy „Jingle Bells”.  Świąteczna atmosfera zapanuje również w Auditorium Maximum UJ, gdzie wystąpią Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki (początek o 18.00). Artyści zaśpiewają utwory kompozytorów Piwnicy pod Baranami.

comments powered by Disqus