Weekend w pigułce (14–16 czerwca)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Tyle słońca w całym mieście… A oprócz tego cały wachlarz możliwości do spędzenia wolnego czasu. Sprawdźcie nasze propozycje.

Noc Teatru i Noc Tańca

Przed nami weekend pełen spektakli na scenach i w plenerze. Mowa oczywiście o Nocy Teatru (15/16 czerwca) i Nocy Tańca (16/17 czerwca). Jeśli chodzi o możliwość obejrzenia przedstawień w krakowskich teatrach, to chociaż wstęp jest bezpłatny, trzeba odebrać bezpłatne wejściówki. Więcej na ten temat pisaliśmy >>>> TUTAJ

My polecamy również widowiskowe spektakle w plenerze, m.in. na Małym Rynku, placu Szczepańskim, przy stadionie Korony czy w przestrzeni al. Róż.

Noc Tańca tak naprawdę rozpocznie się znacznie wcześniej, bo w ciągu dnia. Mieszkańcy i turyści będą mieli okazję zobaczyć pokazy tańców tradycyjnych, dworskich, klasycznych czy nowoczesnych. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki

Już w ten weekend odbędzie się najbardziej zaczarowany festiwal w Polsce! Ten weekend upłynie pod znakiem Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko.

Podczas sobotniego koncertu na Rynku Głównym na jednej scenie wraz z finalistami wystąpią Kuba Badach, Ania Rusowicz, Paulina Przybysz, Czesław Mozil, Olga Szomańska i Krzysztof Kiljański. W sobotę rozpoczynają się również 16. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko”.

Natomiast w niedzielę o 20.30 rozpocznie się koncert „Urodziny zaczarowanej piosenki”, uświetniający festiwalowy jubileusz. Wraz z laureatami festiwalu wystąpią m.in. Monika Kuszyńska, Alicja Majewska, Marek Piekarczyk, Jacek Cygan czy Irena Santor.

Piknikuj i zatrać się w zieleni

W ten weekend kolejna odsłona Pikniku Krakowskiego. Tym razem zatracać się w zieleni będziemy 15 czerwca w parku Jordana, a dzień później w parku Dębnickim. W programie zajęcia sportowe, warsztaty edukacyjne, plastyczne… Pysznego jedzenia i strefy relaksu nie zabraknie.

Jarmark Świętojański

Już w piątek rozpocznie się dziesiąta edycja Jarmarku Świętojańskiego. Wydarzenie odbędzie się na bulwarze Czerwieńskim i potrwa do niedzieli. Tegoroczna edycja Jarmarku jest poświęcona krakowskim żakom. Od 11.00 do zachodu słońca na bulwarze Czerwieńskim nieprzerwanie będą się odbywały zajęcia i warsztaty – kuchnia renesansowa, papiernia, warsztat piernikarzy, szklarnia, stolarnia, warsztat płatnerski, warsztat powroźniczy, świecarnia, tkalnia, warzelnia soli, warsztat krawiecki i gliniarnia. O pełnych godzinach od 12.00 do 18.00 odbędą się dodatkowo warsztaty tańca.

Wielki mapping na budynku teatru

W piątek wieczorem o 21.30 na budynku Teatru Słowackiego odbędzie się wielki pokaz mappingu poświęcony aktorce Helenie Modrzejewskiej.

Wydarzenie będzie towarzyszyć prezentacji monety upamiętniającej wybitną aktorkę Helenę Modrzejewską. To pierwsza artystka, której wizerunek upamiętniono na srebrnej monecie w ramach cyklu Wielkie Aktorki. Pokaz monety zaplanowano w teatrze tuż przed mappingiem. Wstęp na prezentację jest wolny, trzeba tylko odebrać bezpłatne wejściówki z kasy teatru.

Love Rower

W sobotę o 15.00 ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida zaprasza do Tajemniczego Ogrodu na 3. Nowohucki Piknik Artystyczno-Rowerowy. W programie m.in. Rowerowa Serwisownia, warsztaty ogrodnicze dla dzieci, warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych, Malowane Torby Rowerowe, czyli warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, warsztaty muzyczne czy gry plenerowe i zabawy.

Kazimierz Summer Festival

W sobotę na placu przed Galerią Kazimierz rozpocznie się Kazimierz Summer Festival. Pikniki, występy teatralne to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji.

Podczas inauguracji, 15 czerwca zaprezentuje się m.in. brytyjski teatr The Dream Engine z show na wysokości. Ponadto na placu przed Galerią Kazimierz do końca sierpnia gościć będą: Teatr na leżakach, Z-grana sobota (z występami didżejów) czy Food Truck Festival.

Nowa Huta. Dlaczego nie ?!

Wiwat wakacje! Nad zalewem Nowohuckim o 15.00 rozpocznie się kolejna edycja wydarzenia Nowa Huta. Dlaczego nie?! Tym razem podczas koncertu plenerowego wystąpią piosenkarz Jacek Wójcicki i dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny Jakubowe Muszelki. Początek koncertu o 16.00.

Odjazdowy Bibliotekarz

Czas na akcję Odjazdowy Bibliotekarz. To inicjatywa bibliotekarzy, którzy co roku wsiadają na rowery i z czytelnikami wyruszają na krakowskie ulice.

Start o 12.00 spod Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie (al. Focha 39). Następnie przejazd Bulwarami Wiślanymi na piknik przy restauracji „Tarasy Tynieckie” (ul. Promowa 8, Tyniec). Na mecie czeka ognisko, grill, gry i zabawy, siatkówka, piłka nożna. Osoby, które zamiast jazdy na rowerze preferują wypoczynek, mogą przybyć od razu na miejsce pikniku. Wstęp wolny.

 

comments powered by Disqus