Weekend w pigułce (15–16 września)

W zabytkowej Strzelnicy będzie działać Muzeum Historii Fotografii fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ten weekend wszystkie drogi prowadzą do Woli Justowskiej. Zabytkowa Strzelnica nareszcie otworzy swoje podwoje. To właśnie tam przeniosło się Muzeum Historii Fotografii. Na odwiedzających czekają wystawy, oprowadzania i spotkania. Będzie to też weekend niezapomnianych koncertów, które odbędą się w ramach Festiwalu Sacrum Profanum. Nie będą narzekać miłośnicy teatru – na deskach Bagateli premiera spektaklu „Kotka na gorącym blaszanym dachu”.Festiwal Sacrum Profanum Fot. Alka Wróblewska/Black Shadow Studio/mat. prasowe Krakowskiego Biura Festiwalowego

Sacrum Profanum w pełni

Trwa 16. edycja Festiwalu Sacrum Profanum. W ten weekend w Centrum Kongresowym Ice Kraków odbędą się koncerty The Shape of Jazz to Come (sobota, 17.30) i Antagonizmy (sobota, 20.00) i opera Ahat Ili – Siostra Bogów (niedziela, 20.00). Nie zabraknie propozycji dla najmłodszych – koncertu Aeolian w Ice Kraków będzie można wysłuchać dwa razy – o 11.00 i 12.00. W niedzielę w ramach teatru muzycznego spektakl „Blisko” w Cricotece (10.00, 12.00 i 15.00), a w Małopolskim Ogrodzie Sztuki – The Otheroom (16.00). O 17.30 w Muzeum Inżynierii Miejskiej odbędzie się koncert Spółdzielnia.

Weekend w Strzelnicy to strzał w dziesiątkę!

Nadszedł od dawna zapowiadany weekend otwarcia zabytkowej Strzelnicy. Chodzi oczywiście o rozpoczęcie działalności Muzeum Historii Fotografii w tym miejscu. Strzelnicę można odwiedzać od godziny 10.00 – na wszystkich czekać będą nowe wystawy, w tym dwie poświęcone fotografii Wojciecha Plewińskiego. W sobotę odbędzie się również spotkanie z samym fotografem. Trzecia z wystaw to dobrze znany krakowianom „Portret”, który można było zobaczyć w dotychczasowej siedzibie przy ul. Józefitów. Teraz ekspozycja czeka na widzów w zupełnie nowej aranżacji. Nie zabraknie również oprowadzań kuratorskich. Szczegółowy program na stronie https://mhf.krakow.pl/Fot. Marek Marszałek

Dni Dzielnicy I – Pod krakowskim niebem

W sobotę, 15 września, na placu Wolnica wielkie święto Dzielnicy I, które potrwa od 12.00 do 21.00. W programie m.in. występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Krakowiacy”, Show Dance „Feniks” SCKM, warsztaty tańca dla dzieci czy pokaz Zespołu Tańca Bollywood. O 20.00 rozpocznie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej AGH, a następnie potańcówka dla mieszkańców. Wstęp wolny.

Rodzinny Piknik z Książką

Przez cały weekend w parku Jordana w godzinach 11.00–18.00 odbędzie się Rodzinny Piknik z Książką. W jego ramach odbędą się rodzinne warsztaty artystyczne z ŻyWą Pracownią Smoczy Gród, warsztaty dla dzieci, warsztaty ilustratorskie i komiksowe. W trakcie wydarzenia będzie dostępny regał Drugiego Życia Książki – każdy będzie mógł przynieść swoją i wymienić ją na inną publikację.

Podgórska Jesień Kulturalna

Trwa kolejna Podgórska Jesień Kulturalna. Tym razem Centrum Kultury Podgórza przygotowało detektywistyczną grą terenową, spotkania literackie, artystyczny performance i animacje dla dzieci. Wielki finał odbędzie się w niedzielę na Rynku Podgórskim, a w jego trakcie wystąpią Czerwone Gitary, Jacek Silski, Pablopavo i Ludziki. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie Centrum Kultury Podgórza.

„Kotka” powraca do Krakowa

Od piątku na deskach Teatru Bagatela można zobaczyć spektakl „Kotka na gorącym blaszanym dachu” w reżyserii Dariusza Starczewskiego. W rolach głównych zobaczymy Magdalenę Walach, Pawła Sanakiewicza czy Kosmę Szymana. Przełamanie tabu, walka o pieniądze i uwikłanie w miłosny trójkąt – tego na scenie na pewno nie zabraknie. Więcej informacji na stronie Teatru Bagatela.

Mistrzejowice świętują

„Pożegnanie lata” w Mistrzejowicach. W sobotę, 15 września, od godziny 15.00 na Plantach Mistrzejowickich odbędą się gra terenowa, konkursy, warsztaty, występy sceniczne i pokaz laserowy. W programie występ zespołu Kraków Street Band.

Gwiazdozbiór polskiej piosenki

W niedzielę o 16.00 w Nowohuckim Centrum Kultury nastanie czas polskiej piosenki. Każdy będzie mógł nie tylko posłuchać, ale i zaśpiewać ulubione piosenki XX wieku. W ramach gwiazdozbioru Polskiej Piosenki odbędzie się prezentacja kompozytorów, wykonawców piosenek i autorów tekstów, urodzonych w danym miesiącu i pod danym znakiem zodiaku. Program od 16 lat prowadzi Wojciech Dąbrowski.

Sezon na Hutę

Pozostańmy jeszcze w Nowej Hucie, bo również w niedzielę o godzinie 16.00 przed Teatrem Ludowym rozpocznie się I Biesiada Nowohucka. Teatr w ten sposób otwiera po raz drugi „Sezon na Hutę” – w tym roku za program artystyczny odpowiada aktor Tadeusz Łomnicki. Wstęp wolny.

comments powered by Disqus