Weekend w pigułce (17–19 maja)

Przed nami kolejna Noc Muzeów fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl
Noc Muzeów, Festiwal Muzyki Filmowej, Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. W ten weekend na pewno będzie się działo!

Noc Muzeów. Naturalnie

W nocy z piątku na sobotę przypada kolejna edycja Nocy Muzeów. Tym razem upłynie pod hasłem „Naturalnie”. W wydarzeniu weźmie udział ponad 50 placówek muzealnych. Otwarcie Nocy Muzeów odbędzie się o 18.00 na dziedzińcu Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Fabryki Oskara Schindlera. Biorące udział w wydarzeniu placówki będą czekały na zwiedzających od 19.00 do 1.00 w nocy.

Więcej informacji na temat wydarzenia >>> Nocne zwiedzanie muzeów już w ten piątek i www.krakowskienoce.pl.

Muzeum Utracone

Podczas Nocy Muzeów o 22.00 na fasadzie Teatru Słowackiego zostanie wyświetlony film „Pamięć jest kluczem”. Widzowie zobaczą dzieła sztuki odzyskane w ostatnich latach przez ministerstwo kultury. Nie zabraknie również pokazu dzieł nadal poszukiwanych. Multimedialny projekt to 10. odsłona projektu „Muzeum Utracone”.

Festiwal Muzyki Filmowej: Disney i The Glamorous Show

W naszym mieście trwa 12. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej. W piątek o 18.00 w Tauron Arenie Kraków rozpocznie się Koncert Disneya: Magia muzyki. Publiczność będzie miała okazję posłuchać piosenek z filmów takich jak Pocahontas, Król Lew czy Coco. Nieco później w Ice Kraków rozpocznie się pokaz filmu Birdman z muzyką na żywo.

W sobotę czeka nas wieczór The Magic and Majesty of Alexander Desplat w Ice Kraków. Francuski kompozytor, znany z muzyki do filmów Dziewczyna z perłą, Grand Budapest Hotel, Kształt wody czy Harry Potter i Insygnia śmierci, poprowadzi orkiestrę Sinfonietta Cracovia. Podczas koncertu zabrzmią najważniejsze kompozycje muzyka.

A na wielki finał wydarzenia – The Glamorous Show. W niedzielę w Tauron Arenie Kraków zabrzmią utwory z filmów Moulin Rouge, Wielki Gatsby, Romeo i Julia oraz To właśnie miłość. Na scenie wystąpią Natasza Urbańska, Maria Sadowska, Natalia Nykiel, Barbara Kurdej-Szatan, Igor Walaszek i Jakub Wocial. Gościem specjalnym będzie kompozytor i pianista Craig Armstrong, laureat Złotego Globu.

Dni Dziedzictwa z dreszczykiem

Warto również odwiedzić na co dzień niedostępne dla mieszkańców i turystów obiekty w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „z dreszczykiem”, więc okazji do wysłuchania strasznych opowieści na pewno nie zabraknie. W Krakowie tym razem swoje podwoje dla zwiedzających otwierają Pałac Pusłowskich i Pałac Potockich. Wstęp na zwiedzanie jest bezpłatny, ale obowiązują rezerwacje. Program wydarzeń i możliwość rezerwacji miejsc dostępne na stronie www.dnidziedzictwa.pl.

Festiwal Nauki i Sztuki

Do soboty, 18 maja, potrwa XIX Festiwal Nauki i Sztuki. Na Rynku Głównym znajduje się Naukowe Miasteczko Festiwalowe. W namiotach krakowskich uczelni i instytucji odbywają się spotkania, konkursy, pokazy i warsztaty, nawiązujące tematyką do hasła „Przyszłość w nauce. Nauka w przyszłości”. Więcej informacji na stronie www.fnis.krakow.pl.

Bilety do teatru za 350 groszy

18 maja w całej Polsce obchodzimy Dzień Teatru Publicznego. Obchodom towarzyszy akcja „Bilet do teatru za 350 groszy”. Sprzedaż biletów jest prowadzona tylko w kasach i rozpocznie się w najbliższą sobotę. Spektakle będą grane przez cały tydzień, do 24 maja. Na początek – bo już w sobotę – Teatr Stu zaprasza na „Spowiedź chuligana”, a Opera Krakowska na spektakl „Nakłoń Ucha Twego Panie – pieśni Stanisława Moniuszki”.

Dzień Dobry FMF

W sobotę 18 maja czeka nas również kolejna odsłona Dzień Dobry Ice Kraków. Tym razem rodzinny piknik upłynie w atmosferze trwającego właśnie Festiwalu Muzyki Filmowej. Odbędą się warsztaty Watch that Sound i spotkanie z wokalistką Natalią Nykiel. Start o 10.00.

comments powered by Disqus