Weekend w pigułce (17–19 stycznia)

"O kotach" w Teatrze Słowackiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Nie macie jeszcze planów na weekend? Sprawdźcie, co dzieje się w mieście.

Wilki wracają do korzeni

Weekend zaczynamy od Niebieskiej trasy. Zespół Wilki wraca do korzeni. Podczas piątkowego koncertu w Klubie Studio formacja zagra utwory ze swojej pierwszej płyty. Na żywo zabrzmią m.in. Son of the blue sky, Aborygen, Beniamin czy Eli Sabachtani. Start o 20.00.

Koty przejmują władzę nad sceną

Już w piątek w Teatrze Słowackiego na scenie Domu Machin (dawniej Scena Miniatura) premiera spektaklu „O kotach” w reż. Tomasza Cyza. Wybrane wiersze z tomiku Charlesa Bukowskiego stworzą słodko-gorzką – i to śpiewaną – opowieść o kociej bliskości, czułości, miłości, strachu, bitwach czy umieraniu.

Więcej >>> Kocia rozróba w teatrze

O wykładzie noblowskim Tokarczuk słów kilka

W piątek o 18.00 Katedra Komparatystyki Literackiej UJ zaprasza do udziału w dyskusji inspirowanej wykładem noblowskim Olgi Tokarczuk. Literatura jako antidotum na nacjonalizmy, wyzwania współczesnej edukacji, potencjał nowej humanistyki, czułość, empatia i współodpowiedzialność to tylko niektóre punkty dyskusji. Spotkanie „Czuły narrator. Literatura, internet, klimat” odbędzie się na Wydziale Polonistyki UJ przy ul. Gołębiej 16 (sala 42).

Bajeczny Barbakan

To naprawdę niezwykłe widowisko. W krainie Bajecznego Barbakanu można już oglądać przestrzenne, świetlne instalacje, iluminacje i czarodziejskie lustra przedstawiające postacie znane z bajek i krakowskich legend. Wystawa czynna do 20 marca. Więcej informacji >>> https://bajecznybarbakan.pl/

Czas na łyżwy!

Tauron Arena Kraków zaprasza wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. Z lodowiska można korzystać od 15 do 19 stycznia i od 28 stycznia do 2 lutego. Krakowska arena zachęca do odwiedzin osoby w każdym wieku – najmłodszych z pewnością ucieszy to, że ślizgawka będzie czynna podczas pierwszego tygodnia małopolskich ferii zimowych. Szczegółowe informacje: www.tauronarenakrakow.pl.

Kraków Street Park w krakowskiej arenie

W Tauron Arenie Kraków działa Kraków Street Park. Chętni mogą tu jeździć na rolkach, rowerach BMX, hulajnogach, longboardach czy deskorolkach. Street Park będzie otwarty do 12 lutego 2020 roku, za wyjątkiem dni, w których odbywają się imprezy. Z obiektu można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16:00–22:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:00–22:00. Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

Otwarte serca dla Amazonii

W niedzielę, 19 stycznia, w klubie ZetPeTe i salach Fundacji Tytano odbędzie się wydarzenie Otwarte Serca dla Amazonii – festiwal dla rdzennych społeczności w Brazylii. W programie tematyczne pokazy, prelekcje, koncerty, warsztaty i panele dyskusyjne, jam session i impreza didżejska. Początek o 10.30.

Więcej informacji >>> Otwarte Serca dla Amazonii

Kino a psychoanaliza: Kraina miodu

W niedzielę o 12.00 Kino Mikro zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Kino a psychoanaliza. Tym razem na dużym ekranie widzowie zobaczą „Krainę miodu” – macedoński kandydat do Oscara. Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzą psychoanalityczka Edyta Biernacka i filmoznawczyni Anna Taszycka.

comments powered by Disqus