Weekend w pigułce (20–22 września)

Co skrywają nowohuckie schrony? W ten weekend warto "zajrzeć do Huty". I to na dłużej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Jesień powoli rozgościła się w Krakowie. Wcale nie oznacza to, że nadchodzący weekend trzeba spędzić w czterech ścianach. Sprawdźcie nasze kulturalne propozycje.

Pierwsza taka Noc Księgarń

W piątek (20 września), w całej Polsce odbędzie się Noc Księgarń. Kraków jest jednym ze stu miast zaangażowanych w akcję. W programie m.in. spotkania autorskie, koncerty i tańce. Na liście księgarń biorących udział w akcji znalazły się m.in. Massolit Books & Cafe, Spółdzielnia Ogniwo, De Revolutionibus czy Główna Księgarnia Naukowa. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Więcej na ten temat >>> Po zmroku księgarnie budzą się do życia

Pełny program na stronie: https://nocksiegarn.pl/
Zajrzyj do Huty

Od piątku do niedzieli potrwa jedenasta edycja „Zajrzyj do Huty”. W programie m.in. zwiedzanie schronów i wycieczka autokarowa. Wydarzenie jest organizowane po raz jedenasty. Muzeum Krakowa wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami zaprasza mieszkańców dzielnicy – i nie tylko – do poznawania Huty wczoraj i dziś.

Pełny program dostępny >>> TUTAJ

Kombinat Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury rozpoczyna nowy sezon. Na początek – Kombinat Kultury, który potrwa przez cały weekend. Od soboty do niedzieli (21–22 września) każdy, kto odwiedzi NCK, będzie mógł spróbować swoich sił w zajęciach tanecznych, językowych, warsztatach teatralnych czy fotograficznych. W godzinach 11.00–19.00 drzwi instytucji będą otwarte dla wszystkich. W sobotę o 19.00 nowy sezon zainauguruje koncert Katarzyny Groniec (bilety w cenie 70 zł).

Więcej informacji: NCK rozpoczyna nowy sezon i na stronie https://nck.krakow.pl/

Dzień otwarty wystawy w MCK

W najbliższą niedzielę (22 września) Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na dzień otwarty wystawy „Skopje. Miasto, architektura i sztuka solidarności”. W tym dniu obowiązuje bezpłatny wstęp do Galerii MCK oraz na wszystkie wydarzenia towarzyszące. Jednym z punktów programu jest spotkanie z polskim fotografem Michałem Siarkiem, autorem wielokrotnie nagradzanego projektu Alexander.

Podgórska jesień jest kulturalna

Jak jeszcze spędzić nadchodzący weekend? Warto wybrać się na Podgórze, gdzie od piątku będzie trwała Podgórska Jesień Kulturalna. Muzyka na żywo, piknik sąsiedzki, gra terenowa dla szkół, warsztaty literackie dla dzieci i potańcówka przy żarówkach. A to wszystko doprawione akcentami PRL-u. Wydarzenia odbędą się w siedzibie Centrum Kultury Podgórza oraz na rynku Podgórskim. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Pełna rozpiska dostępna na stronie http://www.ckpodgorza.pl/

Urocza, filuterna, zuchwała Pchła Szachrajka

W piątek na deskach Teatru Groteska premiera spektaklu „Pchła Szachrajka” w reż. Anny Seniuk. Któż z nas nie zna utworów dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy. Adaptacji teatralnej wersji wiersza podjęła się aktorka Anna Seniuk. Więcej informacji na stronie http://www.groteska.pl/

Dni Transportu. Zwiedzaj, programuj, podróżuj

Chcesz zwiedzić tabor kolejowy? Przejechać się zabytkowym pociągiem czy zobaczyć wielką paradę lokomotyw spalinowych i elektrycznych? W sobotę, 21 września każdy może wziąć udział w Dniach Transportu. W tym roku odbywają się w dwóch najważniejszych polskich miasta: Warszawie i Krakowie. W sobotę, 21 września wydarzenie odbędzie się w trzech lokalizacjach: na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz dworcach Kraków Główny i Kraków Płaszów.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia

comments powered by Disqus