Weekend w pigułce (21-23 czerwca)

Wianki już w sobotę fot. Paulina Frączek
Wianki, Festiwal Kultury Żydowskiej, FestivALT, Piknik Krakowski – dzieje się w ten weekend!

Wianki. Święto muzyki

Ten weekend należy do prawdziwego muzycznego święta. Już w sobotę kolejna edycja Wianków. Już po raz kolejny różne miejsca Krakowa wypełnią różne muzyczne brzmienia. Na Rynku Głównym stanie Scena Hard Rock Cafe, na której wystąpią m.in. Natalia Nykiel, The Dumplings, Miuosh i Rasmentalism. Na znajdującej się na Powiślu Scenie Coca-Coli wystąpi m.in. Mela Koteluk. Oprócz tego sceny pojawią się przed Nowohuckim Centrum Kultury, przy Pompie Teatru Słowackiego, na placu Nowym czy w klubie Hevre. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Festiwal Kultury Żydowskiej

W piątek rozpoczyna się 29. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej. W tym roku motywem przewodnim jest „Ziemia”. W specjalnym namiocie u zbiegu ulic Wąskiej i Józefa będą się odbywały koncerty, warsztaty, spotkania i wykłady. Festiwal otworzy koncert brazylijskiego muzyka o żydowskich korzeniach Abrão. Później impreza otwarcia przeniesie się na Barkę, gdzie zagra ekipa izraelskich dj-ów. Pełny program na stronie www.jewishfestival.pl.

FestivALT

W piątek rozpoczyna się również FestivALT – festiwal poświęcony alternatywnej sztuce żydowskiej. Teatr, sztuki wizualne, happeningi… To wszystko będzie się działo w Krakowie do 30 czerwca. W programie m.in. performans Żyd na szczęście, spektakl Michała Zadary „Sprawiedliwość” w Teatrze Nowym Proxima. Więcej informacji na stronie www.festivalt.com. Więcej na temat wydarzenia >>>> O relacjach polsko-żydowskich. Alternatywnie

23. Letni Festiwal Opery Krakowskiej

W niedzielę Letni Festiwal Opery Krakowskiej zabierze nas na dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu. O 20.30 rozpocznie się koncert Arie oper świata – Moniuszko! Wystapią Katarzyna Oleś-Blacha, Ewa Vesin (sopran), Monika Korybalska (mezzosopran), Tomasz Kuk (tenor), Adam Szerszeń (baryton), Wojciech Gierlach (bas), Orkiestra Opery Krakowskiej. Dyrygentem będzie Tomasz Tokarczyk. Bilety w cenie 40–100 zł.

Zwiedzanie gmachu Teatru Słowackiego

W piątek Teatr Słowackiego zaprasza na zwiedzanie gmachu przy placu św. Ducha. Barwne historie, wyjątkowe spacery, niezwykła architektura, teatralne tajemnice i zwiedzanie na co dzień niedostępnych miejsc. To czeka na was już 21 czerwca. Przewodnicy będą oprowadzać w języku polskim i angielskim. Wejścia co godzinę (od 11.00 do 14.00).

Małopolski Piknik Lotniczy

Już w ten weekend na terenie dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny odbędzie się XV Małopolski Piknik Lotniczy. W programie akrobacje i pokaz samolotów sprzed lat. Odwiedzający po raz kolejny będą mieli okazje zobaczyć niezwykłe powietrzne ewolucje. Zobaczymy również pokazy grup rekonstrukcji historycznej.

Piknik Krakowski

Czas na kolejny weekend z Piknikiem Krakowskim. Pyszne jedzenie, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne i edukacyjne – to wszystko czeka na was już w sobotę w parku Zielony Jar Wandy i w niedzielę w parku Żeromskiego. Wstęp wolny.

 

comments powered by Disqus