Weekend w pigułce (21 – 23 maja): Noc Muzeów, Święto Rodziny Krakowskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Noc Muzeów, Święto Rodziny Krakowskiej, powrót do gry teatrów i kin. To tylko niektóre z weekendowych propozycji. Jedno jest pewne: będzie się działo!

Noc Muzeów. Wielkie zwiedzanie w ciągu dnia

W tegoroczną Noc Muzeów placówki będzie można zwiedzać przede wszystkim w ciągu dnia. Niektóre instytucje wydłużają jednak godziny otwarcia. Do zwiedzania zapraszają m.in. Wawel, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Krakowa, Muzeum Lotnictwa Polskiego, MOCAK czy Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Synagogi Nocą

To już 11. edycja wyjątkowego wydarzenia. 7@nite, czyli Synagogi Nocą to wydarzenie, którego bohaterkami jak co roku są krakowskie synagogi. Muzeum Etnograficzne i JCC Kraków zapraszają na 2-godzinną przygodę na ulicach Kazimierza. Instytucje przygotowały 50 zestawów samoobsługowej gry miejskiej „Kazimierz od podszewki”. W sobotę na facebookowym profilu JCC Kraków odbędzie się projekcja multimedialna 7@nite na ścianach.

Święto Rodziny Krakowskiej

Trzy dni wspólnego świętowania, inicjatywy kulturalne i sportowe, aktywności rekreacyjne, tematy dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego, pokazy i atrakcje przygotowane dla krakowian w różnym wieku przez miejskie instytucje. To wszystko w programie Święta Rodziny Krakowskiej, które odbędzie się w dniach 21-23 maja.

Więcej >>> Święto Rodziny Krakowskiej

Copernicus Festival

Trwa kolejna edycja Copernicus Festival. Wydarzenie jest przestrzenią do poszukiwań miejsc, gdzie nauka spotyka się z kulturą i sztuką. W tym roku festiwal skupia się na wyobraźni. Wszystkie rozmowy i wykłady będą dostępne na festiwalowych kanałach w serwisach Facebook i YouTube Copernicus Festival.

Polikultura online

9. edycja Festiwalu Kultury i Mediów Polikultura potrwa od 21 do 22 maja. W programie wystawa, projekt kuratorski i koncert. Szczegóły: https://festiwalpolikultura.pl/

Hype Park i wielkie otwarcie

W piątek o godz. 20:00 startuje Hype Park przy ul. Kamiennej 12. To wiosenno- letni festiwal miejski, pełen koncertów, wydarzeń kulturalnych, imprez muzycznych, targów, lokalnych inicjatyw. Na początek wystąpią dj-e: LAYDJ, KFJATEK i DANIEL DRUMZ. Początek o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Weekend otwarcia w Łaźni Nowej

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na premierę online spektaklu „Oddech" w reżyserii Franciszka Szumińskiego, na podstawie prozy Thomasa Bernharda. Nagranie będzie można zobaczyć 23 maja o 19:00 na Play Kraków. Teatr wraca do grania na żywo i zaprasza na monodram w wykonaniu Danuty Stenki - wraca „Koncert życzeń" w reżyserii Yany Ross.

„Słowak” wraca do gry

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraca do gry od razu w pierwszym możliwym terminie. Na start „Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979” i premiera „Powarkiwań Drogi Mlecznej” w reżyserii Wojtka Klemma (22 maja).

Wyjątkowy pokaz Teatru KTO

W piątek o 21.00 na placu Bohaterów Getta odbędzie się seans performatywny „Biedni Polacy patrzą na getto” w reżyserii Jerzego Zonia. To teatralna impresja przywołująca pamięć pomordowanych w getcie krakowskich Żydów. Ponad 100-osobowa grupa wykonawców w kostiumach z lat czterdziestych pojawi się na Placu Bohaterów Getta, kreując etiudy teatralne.

Spektakl „Słowacki umiera”

Stary Teatr zaprasza na projekcję spektaklu „Słowacki umiera” w reżyserii Radka Stępnia. Nagranie będzie dostępne do 22 maja do północy. Spektakl będzie dostępny na platformie vod Starego Teatru. Cena dostępu: 20 zł.

Kino pod Baranami ponownie otwarte

21 maja Kino pod Baranami ponownie otwiera swoje sale przy Rynku Głównym i w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Ponowne otwarcie uświetnią premiery, przedpremiery i pokazy specjalne, a także filmy, które specjalnie na prośbę widzów powrócą na duży ekran. Wrócą też stałe cykliczne spotkania. Repertuar dostępny TUTAJ.

Kinowa Strefa Błonia

Kino Mikro zaprasza na seanse pod chmurką. Pokazy mają miejsce w Strefie Błonia (al. 3 Maja 55). W niedzielę o godz. 20:00  widzowie w ramach „filmowych podróży” zobaczą film „Ibiza” (reż. Arnaud Lemort). Kino zaprasza również na pokazy filmowe w swojej siedzibie przy ul. Lea.

Kino Kijów zaprasza do ogródka

Zanim Kino Kijów wróci do regularnych projekcji, zaprasza na pokazy plenerowe w ogródku. Od piątku do niedzieli widzowie zobaczą „Babyteeth” (21 maja), „Palm Springs” (22 maja) i „Skandal. Ewenement Molesty” (23 maja). Początek o 20.30.

Kika i Agrafka również w grze

Od piątku, 21 maja, do gry wracają również kina Agrafka i Kika. Po dwumiesięcznej przerwie na widzów czekają oscarowe pokazy przedpremierowe oraz powrót na ekran nagrodzonego na Festiwalu w Gdyni filmu animowanego autorstwa Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

 

comments powered by Disqus