Weekend w pigułce (24–25 sierpnia)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Tym razem sporo będzie się działo w plenerze. Warto wykorzystać piękną pogodę, bo to już prawie końcówka wakacji!

Piknikuj w zieleni

To już przedostatnia okazja do piknikowania w zieleni! Mowa oczywiście o Pikniku Krakowskim, który w sobotę zawita do parku Bednarskiego, a w niedzielę do parku Krakowskiego. Od 10.00 do 17.00 czekają na was warsztaty, zajęcia dla dzieci, zajęcia sportowe i różne inne animacje. Wstęp wolny.

Holi Święto Kolorów

Na zakończenie wakacji do Krakowa powraca Holi Święto Kolorów. Wydarzenie odbędzie się w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019. Święto Kolorów odbędzie się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Kraków Wschód w najbliższą niedzielę. Na uczestników czekają kolorowe proszki holi w dziewięciu kolorach, wyrzutnie proszków. Start o 15.00. Wstęp wolny.

Święto Plonów

W ten weekend odbędzie się również Święto Plonów. W niedzielę Błonia wypełnią uplecione z kłosów zbóż, owoców, kwiatów i ziół wieńce. Ich prezentacja rozpocznie się po inauguracji – mszy polowej o godzinie 13.00. Następnie rozpocznie się wspólna zabawa. Podczas dożynek będzie miał miejsce targ plonów i chlebowy. W programie również potańcówka, koncert i plenerowe kino. Wstęp wolny.

Bulwar(t) Sztuki jeszcze trwa

Wciąż jeszcze możecie odwiedzić Bulwar(t) Sztuki nad zalewem Nowohuckim. W sobotę warsztaty wizażu, Re-kreacje, Kuchenne ewolucje i Nowohucka telenowela. Ostatnie z wymienionych wydarzeń rozpocznie się o godzinie 20:00 na alei Róż. Teatralne wydarzenie jest oparte wybranych reportażach Renaty Radłowskiej pt. „Nowohucka telenowela”. Reżyser Jakub Roszkowski wybrał sześć opowieści o mieszkankach Nowej Huty, które ją budowały i związały się z tą dzielnicą Krakowa.

– Wraz z twórcami tego widowiska przeniesiemy się 70 lat wstecz, do tego momentu początków Nowej Huty, posłuchamy, pośpiewamy i spróbujmy razem uchwycić ulotną – i może choć odrobinę kobiecą – istotę nowohuckiego ducha – czytamy na stronie Teatru Łaźnia Nowa.

Psiknik vol. 1

W sobotę w rejonie ul. Focha 41 odbędzie się Psiknik. Tym razem będzie można nie tylko piknikować ze swoim pupilem, ale i poznać czworonogi ze schroniska, które na dom nieraz muszą bardzo długo czekać.

W programie m.in. pokaz szkolenia psów poprowadzony specjalnie, darmowe chipowanie zwierzaków, spotkanie z groomerem i zwierzęcym behawiorystą. Wolontariusze opowiedzą, jak przebiega proces adopcji zwierzaka. W trakcie trwania wydarzenia zbierane będą środki na rzecz KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Początek o 15.00.

Czworonogi, joga i konkursy

W najbliższą niedzielę w Dworku Białoprądnickim odbędzie się druga edycja wydarzenia Nie dla psa kieuubassa. W tym roku hasłem jest „Zdrowo i aktywnie”. W programie zajęcia jogi, pokazy, gry, warsztaty, konkursy. Nie zabraknie psich wykładów dotyczących m.in. bezdomności zwierząt, racjonalnego żywienia i roślin bezpiecznych dla psów i kotów. Na miejscu tor przeszkód dla psów i lokalni wystawcy. Będzie prowadzona zbiórka pieniężna wspierająca stowarzyszenia, fundacje i schroniska. Na miejscu pojawią się też psiaki do adopcji.

Piknik pod Psią Łapką

To jeszcze nie koniec weekendowych, pieskich pikników. W sobotę od 10.00 do 16.00 w ogrodzie Liceum Ogólnokształcącego nr XXXIII przy ul. Millana 16 odbędzie się Piknik pod Psią Łapką, organizowany na rzecz Stowarzyszenia Miłośników Owczarka Niemieckiego SMON oraz Skarpety Owczarkowej. Na piknik zaproszone są całe rodziny z pupilami. Podczas wydarzenia odbędzie się pokaz psów rasowych i nierasowych, kiermasz akcesoriów dla zwierzaków i pokaz sztuczek z nagrodami.

comments powered by Disqus