Weekend w pigułce (25 – 27 czerwca): Wianki, Festiwal Kultury Żydowskiej, koncerty na Wesołej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wianki, koncerty na Wesołej, literacki piknik, Festiwal Kultury Żydowskiej. Zapowiada się weekend pełen wrażeń!

Wianki i koncerty na Wesołej

Krakowscy muzycy opanują miasto już w ten weekend. 26 czerwca ulice Powiśle i Nadwiślańska przy kładce Ojca Bernatka, plac Szczepański oraz nowohucka aleja Róż wypełnią się muzyką. W ten sam weekend (25-27 czerwca) pod hasłem „Jestem Wesoła” nastąpi inauguracja nowej kulturalnej przestrzeni na mapie miasta. Uświetnią ją występy najważniejszych artystów polskiej alternatywy, takich jak Baasch, Błoto, Kacha Kowalczyk czy Bastarda & João de Sousa.

Festiwal Kultury Żydowskiej

Ponad 100 wydarzeń w programie głównym, 150 artystów z 7 krajów świata. Festiwal Kultury Żydowskiej startuje już 25 czerwca. Program wypełnią koncerty, projekty artystyczne, dyskusje i spotkania. Prawie wszystkie wydarzenia będą się odbywały w Namiocie na Kazimierzy i dziedzińcach. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku zabraknie koncertu Szalom na Szerokiej.

FestivALT

25 czerwca rozpoczyna się również FestivALT. Piąta edycja wydarzenia prezentującego polsko-żydowską sztukę alternatywną i działania na styku pamięci współczesności potrwa ponad tydzień). To bogaty program spotkań, paneli dyskusyjnych, interwencji artystycznych, miejskich spacerów, warsztatów i wystaw.

Szczegółowy program dostępny TUTAJ.

Forty Kleparz zapraszają na koncerty

W sobotę Forty Kleparz zapraszają na darmowy koncert  Cumbancheros feat Mike Rif / DJ  Mysterons. To zespół założony przez muzyków o korzeniach latynoskich, którzy za swój dom wybrali Polskę. Wydarzenie uzupełni  DJ Mysterons - wielokrotnie nagradzany DJ i producent mieszkający w Krakowie. W 2017 roku zdobył I miejsce w kategorii wystawowej IDA Greece ze swoim projektem Fly Immigrants

Natomiast w niedzielę na scenie Lata na Fortach wystąpią Daria Zawiałow, Grubson i LemON. Bilety do nabycia na platformie Going.oraz przed koncertami.

Międzynarodowe Triennale Grafiki

Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie to jedno z najważniejszych i najstarszych w Polsce wydarzeń poświęconych sztukom wizualnym. Hasło tegorocznej wystawy głównej to „Sprzeczne przyszłości”, widzowie będą mieli okazję zobaczyć również wystawy indywidualne i zbiorowe prezentujące wybitne postaci i najciekawsze środowiska graficzne. Wernisaż głównej wystawy w piątek o 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury. Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

„Wiedźmin. Turbolechita" po raz ostatni w tym sezonie

Teatr Nowy Proxima zaprasza na ostatnie w tym sezonie pokazy spektaklu „Wiedźmin. Turbolechita” z brawurową rolą Juliusza Chrząstowskiego. Tytułowy Wiedźmin mierzy się z dręczącymi nasz kraj demonami, niewygodną historią, obala stereotypy i pokazuje środkowy palec hobbitom. Spektakl można zobaczyć w sobotę i niedzielę o 19.15 na głównej scenie Teatru Nowego Proxima.

Filharmonia Krakowska kończy sezon

76. sezon artystyczny Filharmonii Krakowskiej zwieńczy wykonanie Missy solemnis Ludwiga van Beethovena. Koncert odbędzie się w piątek o godz. 19.30 i sobotę o godz. 18.00. Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej poprowadzi światowej sławy włoski dyrygent  i dyrektor artystyczny Rossini in Wildbad. Belcanto Opera Festival w Niemczech – Antonino Fogliani,  w partiach solowych wystąpią Iwona Sobotka – sopran, Anna Radziejewska – alt, Rafał Bartmiński – tenor oraz bas, Eugenio Di Lieto.

Premiera w Teatrze Bagatela

W sobotę, 26 czerwca, Teatr Bagatela zaprasza na premierę „Pensjonatu Pana Bielańskiego” w reż. Marka Gierszała. Spektakl zabierze widzów na wycieczkę po Krakowie sprzed 100 lat. Kostiumowa farsa „Pensjonat Pana Bielańskiego” to wehikuł czasu, który przeniesie widzów do cesarsko-królewskiej epoki.

Wakacyjne Podróże Filmowe

Kino Agrafka zaprasza na Wakacyjne Podróże Filmowe, które w tym roku odbywają się w plenerowym Kinie na Tarasie. Od 25 czerwca przez całe wakacje na pokazach pod gwiazdami, na tarasie Kina Agrafka będzie można obejrzeć filmowe premiery i nadrobić kinowe zaległości. Inauguracja sezonu już w ten piątek o godz. 21.30. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć film François Ozona „Lato ‘85”.

Piknik literacki

W sobotę Biblioteka Kraków zaprasza na „Piknik literacki”. Wydarzenie potrwa przez cały dzień w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej.  W programie plenerowego rodzinnego spotkania przewidziano szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, m.in. prezentacje teatru ilustracji, warsztaty plastyczne, spotkania z  pisarzami, pokazy pracy pierwszych drukarni i drzeworytu, gry planszowe, wystawę. Wydarzeniem pikniku będą Gale finałowe konkursów organizowanych przez Biblioteką Kraków: Czytelnik Roku 2020 oraz Nagroda Żółtej Ciżemki 2020 z udziałem ich laureatów.

Zlot food trucków

Pyszne jedzenie pod chmurką? Od piątku do niedzieli na parkingu przed galerią Serenada odbędzie się zlot food trucków. W menu przede wszystkim popisowe dania pasjonatów dobrej kuchni.

Krakowska Giełda Terrarystyczna Animals

Węże, ptaszniki, jaszczurki, skorpiony, modliszki… Już w sobotę w Hali Cracovii odbędzie się Krakowska Giełda Terrastyczna Animals. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy kwiatów i roślin ozdobnych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę w godzinach 10.00 - 17.00.

Art & Food Bazar

W niedzielę na Starym Kleparzu zagości Art and Food Bazar. –  Podczas imprezy prosimy wszystkich o zachowanie środków ostrożności. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek lub przyłbic oraz zachowaniu odpowiedniego dystansu. Na terenie Art & Food Bazar może znajdować się w tym samym czasie maksymalnie 150 osób – informują organizatorzy.

Początek o 11.00. Wstęp wolny.

comments powered by Disqus