Weekend w pigułce (25 – 27 września): Podgórskie Dni Otwartych Drzwi, 10. urodziny Rynku Podziemnego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ten weekend przede wszystkim warto zajrzeć do Podgórza. XIX Podgórskie Dni Otwartych Drzwi startują już w piątek. Co jeszcze dzieje się w mieście? Sprawdźcie!

Ścieżkami podgórskich historii

Tradycyjnie, w ostatni wrześniowy weekend warto odwiedzić Podgórze. Od 25 do 27 września potrwają XIX Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. Stowarzyszenie Podgórze.pl już po raz kolejny zaprasza do wspólnego zwiedzania. W tym roku w programie znalazło się prawie 50 wydarzeń. Inauguracja w piątek o 17.30 na Rynku Podgórskim.

Więcej >>> Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. Wielkie zwiedzanie już w ten weekend

Lato na Fortach trwa

Koniec września zapowiada się koncertowo! Na dziedzińcu Fortów Kleparz wystąpią Mrozu, Happysad i Nosowska (piątek-niedziela). Szczegółowe informacje na stronie http://www.fortykleparz.pl/

Muzycznie w Teatrze Barakah

Piątek, godz. 20.00, Paulińska 28. W Teatrze Barakah zagra Sublokator. Wizytówką zespołu jest alternatywne granie ze skłonnościami do improwizacji i post-punkowej przeszłości. Swoje autorskie utwory muzycy wykonują po polsku, a w tle unosi się duch Toma Waitsa, Nicka Cave’a czy Franka Zappy. Zresztą, ich utwory pojawiają się na koncertach Sublokatora regularnie.

Wstęp wolny, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Szczegóły na oficjalnej stronie teatru.

W sobotę (godz. 20.00) zagra Iggy Not Pop, jeden z ciekawszych zespołów polskiego podziemia rapowego według portalu Newonce.net. Bilety w cenie 25 zł.

10. urodziny Rynku Podziemnego

Rynek Podziemny ma już 10 lat! Z tej okazji Muzeum Krakowa przygotowało specjalne oprowadzania, warsztaty dla dzieci o dawnych grach i zabawach czy spacery po mieście. W programie salonik średniowiecznych zabaw, urodzinowe oprowadzania po wystawie czy spacer poświęcony zabawom i rozrywkom w dawnym Krakowie. Szczegóły na stronie Muzeum Krakowa.

Spacer śladami Heleny Rubinstein

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na spotkanie z kobietą, która stworzyła imperium urody i piękna. Mowa oczywiście o Helenie „Chaji” Rubinstein – skromnej, żydowskiej dziewczynie z krakowskiego Kazimierza. Spacer rozpocznie się o godz. 13.00 (ul. Mikołajska 2). Obowiązuje rezerwacja (503 754 342). Bilet w cenie 1 zł. Szczegółowe informacje: http://www.krakowskieforum.pl/

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego online

Tym razem Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego przenoszą się do świata wirtualnego. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Brzmi dobrze” i jest poświęcona muzyce. Dzięki filmowym opowieściom odwiedzimy 12 niezwykłych miejsc, m.in. Stary Teatr, Pałac pod Baranami czy Kryptę Zasłużonych na Skałce.

Szczegółowe informacje >>> Brzmi dobrze. Małopolskie Dni Dziedzictwa online

Teatr Groteska zaprasza na spektakl o lekkim zabarwieniu kryminalnym

Teatr Groteska zaprasza na premierę spektaklu "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w reż. Lecha Walickiego.

Przedstawienie jest wielowątkową opowieścią dla dzieci o lekkim zabarwieniu kryminalnym. Dziesięciu bohaterów, dziesięć problemów i dziesięć niesamowitych przygód z dużą porcją abstrakcyjnego humoru. Tak w skrócie można opisać adaptację książki Justyny Bednarek. Premiera w ten weekend w Teatrze Groteska.

Raz, Dwa, Trzy w Nowohuckim Centrum Kultury

Prosto ze sceny Groteski przenosimy się na scenę Nowohuckiego Centrum Kultury. W niedzielę o 16.30 rozpocznie się koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy. W tym roku zespół świętuje 30-lecie istnienia. Grupa przez wszystkie lata działalności zbudowała ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe. Bilety w cenie 100 zł. Szczegóły: https://nck.krakow.pl/raz-dwa-trzy-30-lat-jak-jeden-koncert/

News will be here