Weekend w pigułce (26–28 czerwca)

Wakacyjna strefa przy Tauron Arenie Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Koncerty promenadowe, wakacyjna strefa przy Tauron Arenie i seanse filmowe na tarasie. To tylko niektóre z weekendowych propozycji.

Miesiąc Fotografii otwiera wystawy

Miesiąc Fotografii po kilku tygodniach działań online otwiera swoje wystawy. Będą one prezentowane m.in. w budynku hotelu Cracovia, Tytano przy Dolnych Młynów i Galerii Szara Kamienica od piątku, 26 czerwca. Co więcej, prawdopodobnie po raz ostatni w przestrzeni Tytano będzie prezentowana Sekcja ShowOFF.

Więcej >>> To będzie jedno z ostatnich wydarzeń w kompleksie przy Dolnych Młynów

Koncerty promenadowe na Plantach

Wróciły koncerty promenadowe w altanie na Plantach. Koncerty rozpoczną się w najbliższą sobotę i będą się odbywały się w każdy weekend do 27 września w altanie od strony ul. Westerplatte. Pierwszy koncert „Pan Miłosz prezentuje: Kwartet smyczkowy dla dzieci” już w sobotę o godz. 11.00.Piknik sportowy

W sobotę ośrodek Błonia Sport zaprasza na sportowy piknik dorosłych, dzieci i młodzież. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w grze w tenisa, badmintona, a także pograć w piłkę nożną albo poćwiczyć pod gołym niebem z instruktorami. Nie zabraknie zajęć fitness „pod chmurką” dla dorosłych i maluchów oraz zajęć ogólnorozwojowych, zabaw plenerowych na boisku piłkarskim. Początek o 10.00. Wstęp wolny.

Wakacyjna strefa przy Tauron Arenie Kraków

Dekoracje z roślin i drewna, kilkanaście food trucków, leżaki, kawiarnia w Małej Hali i altany – to czeka na mieszkańców, którzy odwiedzą krakowską arenę. W ubiegły czwartek zaczęła tu działać wakacyjna strefa Garden Arena utrzymana w klimacie ogrodu. Wstęp wolny.

Startuje Festiwal Kultury Żydowskiej

To będzie najdłuższy FKŻ w swojej 30-letniej historii! Organizatorzy postanowili, że jubileuszowa edycja potrwa pół roku. Zmiana planów ma związek z pandemią koronawirusa. Już w ten weekend koncert online "Iskry Ognia", podczas którego wystąpi prawie 20 żydowskich artystów i zespołów z całego swiata. 

Więcej >>> Jubileuszowa edycja FKŻ potrwa pół roku

„Zamknięci w teatrze”

Przed nami ostatni odcinek serialu „Zamknięci w teatrze” Teatru Słowackiego. Premierowo widzowie będą mogli go zobaczyć w sobotę, 27 czerwca po spektaklu „Born by Boney M”. O 19:15 na scenie rozpocznie się seans odcinka. Po projekcji aktorzy i twórcy wyjdą na nią osobiście.

Lato z Symbiozą

W ten weekend rusza akcja Lato z Symbiozą. W leśnej zabawie mogą wziąć udział zarówno mali, jak i duzi mieszkańcy Krakowa. Tematem każdego spotkania będzie inna roślina – a te będą się odbywały w Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” przy al. Żubrowej 15 w godzinach 10.00 – 17.30.

W Lesie Wolskim będzie można urządzić piknik, poczytać książkę, odpocząć na hamaku czy leżaku i skorzystać z propozycji przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, m.in. warsztaty z ceramiki, warsztaty zero waste, kącik majsterkowicza czy leśne spacery.

Więcej informacji TUTAJ.

Zlot food trucków

Od piątku do niedzieli potrwa zlot food trucków na parkingu Centrum Handlowego Nowe Czyżyny (ul. Medweckiego 2). Serwowane będą oryginalne potrawy kuchni z kilku kontynentów. Nie zabraknie dań głównych, przekąsek, deserów i napojów, w tym aromatycznych kaw i pysznej lemoniady. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Seanse na tarasie

Kino Agrafka jak co roku zaprasza na filmowe pokazy na tarasie. Jakie filmy zobaczymy tym razem? W piątek zaplanowano pokaz filmu Jana Komasy „Boże Ciało”. W sobotę zobaczymy „Ból i blask” w reż. Pedro Almodovara, a w niedzielę „Krainę miodu” (reż. Tamara Kotevska). Wszystkie seanse rozpoczynają się o 21.30.

comments powered by Disqus