Weekend w pigułce (29 listopada–1 grudnia)

W ten weekend na Rynku Głównym rozbłyśnie choinka fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W ten weekend świąteczna atmosfera otuli cały Kraków. Na Rynku Głównym rozpoczną się Targi Bożonarodzeniowe i rozbłyśnie choinka.

Targi Bożonarodzeniowe

29 listopada na Rynku Głównym rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Kupcy z całej Polski zaprezentują towar w ok. 100 kioskach handlowych i gastronomicznych. Pojawią się także sprzedawcy z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy zaoferują m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ręcznie wykonane zabawki materiałowe, zapachowe, ceramikę i biżuterię. 

Więcej >>> Na Rynku Głównym rozpoczynają się Targi Bożonarodzeniowe

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Podgórzu

Wyjątkowy, świąteczny klimat zapanuje również na Rynku Podgórskim. Od 30 listopada do 1 grudnia potrwają Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych. Ponad 40 wystawców zaprezentuje tu swoje rękodzieło, m.in. dekoracje świąteczne, biżuterię, naturalne kosmetyki, ceramikę, produkty pszczelarskie, książki, gry planszowe i zabawki edukacyjne wykonane z filcu, drewna lub bawełny. W programie również koncerty, spektakl czy wizyta św. Mikołaja. Szczegóły: http://www.targi.podgorze.pl/

Kraków rozbłyśnie świątecznym blaskiem

W sobotę o 17.15 na Rynku Głównym odbędzie się uroczyste zapalenie światełek na choince. Ozdoby świąteczne pojawią się także w wybranych miejscach na terenie całego miasta. O 16.30 wystąpi Magda Steczkowska z Chórem Rodzinnym im. Jana Pawła II. Artystka wystąpi na ustawionej na Rynku Głównym dużej scenie. W tym samym czasie na małej scenie rozpoczną się zabawy i animacje dla dzieci.

Didżejskie zmagania

Kto zdobędzie tytuł Mistrza Świata w DJ-ingu? Przekonamy się od 29 do 30 listopada. Przed nami kolejna edycja IDA World DJ Championships, czyli największa turntablistyczna impreza świata. W Klubie Studio pojawią się najlepsi dj-e z 11 krajów, którzy powalczą o wspomniany tytuł. Wydarzenie jest też jubileuszem 20-lecia działania agencji Zooteka, która od lat wspiera rozwój street artu, sceny hip-hopowej, DJ-ingu i sportów ekstremalnych w Polsce. Zmagania najlepszych dj-ów zwieńczy występ gwiazd wieczoru, a będą to KALI oraz HEMP GRU, Skillz, Pro-Zeiko, VaZee, Loop Skywalker&Tuse.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.idaworld.org/

Bass Astral x Igo w Tauron Arenie Kraków

Już w sobotę w Tauron Arenie Kraków kolejny przystanek trasy koncertowej „It’s dark”. Mowa oczywiście o duecie Bass Astral x Igo, którzy w ostatnim czasie zawojowali scenę muzyczną. Start o 19.30.

Duet tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Duet ma na koncie dwa albumy. W marcu ubiegłego roku muzycy wyruszyli w trasę, by promować ostatni z nich – „Orell”. Następnie zespół zagrał kilka koncertów w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. Latem zespół zagrał na największych polskich festiwalach. Wiosną zespół wyprzedał kolejną trasę w największych polskich miastach, a Igor został (obok Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego i Tomasza Organka) twarzą Męskiego Grania 2019.

Dżem świętuje 40 lat!

To nie koniec koncertowych propozycji w naszym mieście. W sobotę w Ice Kraków o 18.00 wielkie świętowanie rozpocznie zespół Dżem. Formacja obchodzi w tym roku 40. urodziny. Publiczność będzie miała okazję posłuchać najbardziej znanych piosenek w akustycznych wersjach. Obecnie zespół tworzą Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński, solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borucki. A nad wszystkim unosi się „duch legendarnego Ryśka Riedla”.

Więcej informacji: https://www.dzem.com.pl/

Mela Koteluk w Fortach Kleparz

Niedziela, 1 grudnia, godz. 19.00, Forty Kleparz. Tę datę z pewnością znają już wszyscy fani twórczości Meli Koteluk. Artystka jest laureatką Fryderyków w kategoriach Debiut Roku, Artystka Roku, Album Roku – Pop Alternatywny. Do szerokiej publiczności trafiła za sprawą świetnie przyjętego albumu Spadochron, który ukazał się w 2012 roku, promowanego singlem Melodia ulotna. Drugi album, Migracje, wydany w 2014 otrzymał status podwójnie platynowej płyty. Jej ostatni album to Migawka, wydany jesienią 2018 roku. Szczegóły: http://goodtaste.pl/koncert/mela-koteluk-migawka-14/

Barakah Songs: 15-lecie Teatru Barakah

Swoje urodziny świętuje również Teatr Barakah. W sobotę, 30 listopada o 20.00 rozpocznie się widowisko Barakah Songs, przygotowane specjalnie z tej okazji. Przyjaciele i współpracownicy sceny zaprezentują utwory wybrane z trzydziestu przedstawień muzycznych wyprodukowanych przez wszystkie lata działalności. Gościem specjalnym będzie Renata Przemyk.

Więcej informacji: http://www.teatrbarakah.com/

Nówka-sztuka

Przez cały weekend w dawnym hotelu Cracovia (Forum Designu) i Bunkrze Sztuki potrwają targi artystów i designerów Nówka Sztuka. W Forum Designu przy alei Focha na odwiedzających czeka głównie design, a w Bunkrze Sztuki grafiki, plakaty, rysunki, fotografie, książki, litografie czy malarstwo. Wstęp wolny.

comments powered by Disqus