Weekend w pigułce (31 lipca – 2 sierpnia): Piknikuj w zieleni i zwiedzaj Wawel

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Już w ten weekend Piknik Krakowski powraca do miejskich parków. W programie kino plenerowe, wspólne ćwiczenia, koncerty i leniuchowanie na trawie. Wawel otworzył nową trasę plenerową, która prowadzi przez miejsca do tej pory niedostępne dla turystów.

Poezja śpiewana w Artsferze

Na dobry początek weekendu: koncert Lidii Jazgar z zespołem Galicja. Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do ArtSfery przy dawnym hotelu Cracovia. Początek koncertu o 20.00. Wstęp wolny. Harmonogram wydarzeń w ArtSferze MNK dostępny na oficjalnej stronie internetowej.

Czas na piknik

Formuła jest niezmienna: dobre jedzenie, zajęcia sportowe i rekreacyjne. Piknik Krakowski powraca do miejskich parków. Pierwsze spotkania już w ten weekend – 1 sierpnia piknik zawita do parku Bednarskiego, a dzień później na Planty Mistrzejowickie. Na miejscu będą na was czekać foodtrucki, piknikowi wystawcy, zabytkowe pojazdy serwujące aromatyczną kawę i rzemieślnicze lody.

Szczegóły >>> https://www.facebook.com/piknikkrakowski

Bulwar(t) Sztuki trwa

A teraz zabieramy was do Nowej Huty. W ogrodzie przy Teatrze Łaźnia Nowa trwa Bulwar(t) Sztuki. Do 16 sierpnia będą się tu odbywały m.in. spektakle, warsztaty, koncerty i filmowe seanse pod chmurką. Pełny program dostępny TUTAJ. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Nowa trasa plenerowa na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu otworzył nową trasę plenerową „Ogrody, Dziedzińce, Kościół św. Gereona”. To podróż po najpiękniejszych miejscach wzgórza wawelskiego – do tej pory wszystkie te miejsca były niedostępne dla odwiedzających. Nowa trasa będzie dostępna dla zwiedzających od 30 lipca i będzie czynna w dni bezdeszczowe. Zwiedzanie jest możliwe wyłącznie z przewodnikiem (opłata w cenie biletu) co pół godziny. Grupy mogą być maksymalnie 9-osobowe. Bilety w cenie 25 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).

Więcej >>> Wawel otwiera nową trasę plenerową. Będzie można zwiedzić słynne „miejsce mocy”

Lato na Fortach

W czwartek na dziedzińcu wystąpił Grubson, teraz czas na zespół LemON (piątek, 31 lipca) i Anię Dąbrowską (2 sierpnia). Początek koncertów o godzinie 19.00.

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/lato-na-fortach/

Muzyczne plenery

Przed nami kolejna odsłona Muzycznych plenerów. W piątek, 31 lipca o 20.00 na placu przed Ice Kraków wystąpi Buslav (wejściówka: https://app.evenea.pl/event/muzyczne-plenery-buslav/), w sobotę 1 sierpnia, również o 20.00 Piotr Budniak Essential Group (wejściówka: https://app.evenea.pl/event/muzyczne-plenery-piotr-budniak/). Natomiast w niedzielę, 2 sierpnia, przeniesiemy się na Planty Mistrzejowickie. O 14.00 rozpocznie się koncert Duo Skrzypcowe, podczas którego wystąpią Jakub Żurek i Jakub Michalak (wstęp wolny).

Dworek z Baranami, kino plenerowe

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki (ul. Papiernicza 2) i Kino pod Baranami zaprasza na kinowy wieczór na leżakach. W lipcowe i sierpniowe wieczory o 21.00 można zobaczyć interesujące filmy dokumentalne. W sobotę zobaczymy film „Pavarotti”. Bilet w cenie 10 zł.

Odkryj tajemnice kombinatu i  Plant

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejne spacery w ramach akcji „Lato w Muzeum”. 1 sierpnia mieszkańcy mogą odkryć tajemnice nowohuckiego kombinatu (początek 14.30), a 2 sierpnia poznać historię budynków znajdujących się wzdłuż Plant (początek 12.00). Na spacery obowiązują zapisy – adres: info@muzeumkrakowa.pl. Koszt spaceru: 5 zł od osoby. Harmonogram propozycji Muzeum Krakowa w ramach akcji „Lato w Muzeum” można znaleźć TUTAJ.

comments powered by Disqus