Weekend w pigułce (4–6 października)

W ten weekend na Kazimierzu kolejna odsłona Kiermashu fot. Michał Ziębowicz, mat.prasowe Kiermashu
Kiermash na powitanie jesieni, walki gladiatorów pod Wawelem… Sprawdźcie, co jeszcze w naszym weekendowym kalendarium.

Kiermash. Moda i design opanują Kazimierz

Czas powitać jesień! Kiermash zawita na Kazimierz w nadchodzący październikowy weekend. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Inżynierii Miejskiej w godzinach 11–18. Od 5 do 6 października czeka na was solidna dawka mody i dobrego jedzenia. Wstęp na Kiermash jest wolny.

Więcej informacji >>> Kiermash już w ten weekend

Gladiatorzy pod Wawelem

Muzeum Archeologiczne zaprasza na walki i pochód gladiatorów. Wydarzenie zainauguruje wystawę „Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza”. Ogrody muzeum zamienią się w przestrzeń widowiskowego pokazu. Gladiatorów będzie można też spotkać na ulicach Starego Miasta. Wydarzenie odbędzie się 5 i 6 października.

Szczegółowe informacje >>> Walki gladiatorów pod Wawelem

Unsound 2019

W niedzielę rozpoczyna się jeden z najbardziej znanych krakowskich festiwali. Mowa o Unsound, który zainauguruje koncert „Wake” w Teatrze Słowackiego. Eksperymentujący irański twórca muzyki elektronicznej Sote przedstawi na żywo wizję równoległej rzeczywistości zawartą na płycie Parallel Persia.

Szczegółowy program dostępny na stronie Unsound.

Spacery po zakamarkach na Rajskiej

W sobotę w ramach Nocy Bibliotek Rajska zaprasza na nocne zwiedzanie. Podczas spaceru po zakamarkach na Rajskiej będzie można zwiedzić Małopolską Bibliotekę Cyfrową, w której nowoczesne skanery pozwalają zdigitalizować druki sprzed ponad stu lat, introligatornię czy niedostępne na ogół korytarze i przejścia. Nocne zwiedzanie podzielone będzie na trzy grupy, które wyruszą o następujących godzinach: 19.00, 20.00 i 21.00. Obowiązują zapisy na maila: odabrowska@rajska.info.

– W tytule wpiszcie „Spacer po Zakamarkach”, a w treści imię, nazwisko, nr telefonu oraz wybraną godzinę zwiedzania – informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje >>> TUTAJ

Piknik astronomiczny na Rynku Głównym

Teleskopy słoneczne, dmuchane planetarium, symulator lotu w kosmos, łaziki marsjańskie i księżycowe, pokaz sprzętu astronomicznego. To wszystko czeka na tych, którzy w sobotę w godzinach 11.00 – 15.00 odwiedzą Rynek Główny. Piknik astronomiczny jest organizowany w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Wstęp wolny.

Weekend z grami planszowymi

A teraz coś dla fanów planszówek. W sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5 odbędą się PlanSówki, czyli krakowski weekend z grami planszowymi. Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Krakowska Sieć Fantastyki. W programie turnieje, konkursy, nauka gier. Wypożyczalnia będzie czynna przez cały pierwszy weekend października.

Pełny program dostępny >>> TUTAJ

Przegląd filmowy na 70-lecie Nowej Huty

Kino Studyjne Sfinks (os. Górali 5) w ten weekend zaprasza na retrospektywny przegląd filmowy Jerzego Ridana – dokumentalisty Nowej Huty. Od 4 do 6 października organizatorzy zaprezentują sylwetkę reżysera w różnych odsłonach – jako współtwórcy amatorskiego ruchu filmowego, dokumentalisty Nowej Huty i twórcy filmów o tematyce niezwiązanej z Nową Hutą. Przegląd organizowany jest w ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty. Wstęp wolny.

Program >>> Kino Sfinks

comments powered by Disqus