Weekend w pigułce (5-7 lipca)

Teatry uliczne można spotkać w różnych miejscach Krakowa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Teatry opanowały ulice miasta – do niedzieli potrwa 32. ULICA, czyli Festiwal Teatrów Ulicznych. W ten weekend czeka nas również wielki finał EtnoKraków/Rozstaje.

Miasto teatralną sceną

W Krakowie trwa 32. ULICA, czyli Festiwal Teatrów Ulicznych. Tym razem wydarzenie upływa pod hasłem Ale cyrk! Mieszkańcy i turyści zobaczą, jak wiele łączy teatr i cyrk. Spektakle będą się odbywały do niedzieli w różnych miejscach miasta, m.in. na placu Szczepańskim, Małym Rynku, Rynku Głównym, Podgórskim czy na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wstęp na wydarzenia jest wolny. Organizatorem jest Teatr Kto. Program festiwalu dostępny na stronie http://teatrkto.pl

W rytmie etno

To już ostatnia okazja, aby poczuć w Krakowie puls etno. W niedzielę kończy się kolejna edycja festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. W programie warsztaty pieśni rosyjskich, noce tańca i oczywiście koncerty! Od piątku do niedzieli na plenerowej scenie pod Wawelem (Powiśle 11) wystąpią m.in. Czeremszyna-Horyna-Todar, Bel AIr de Forro, Loogaroo czy Tuuletar. Szczegółowy program na stronie www.etnokrakow.pl.

Festiwal Muzyki Polskiej

W piątek rozpoczyna się również Festiwal Muzyki Polskiej. Inauguracja w kościele św. Katarzyny o godzinie 19.00. W repertuarze kompozycje Stanisława Moniuszki, Elsnera i Kurpińskiego. Kolejne koncerty zaplanowano m.in. na Scenie Miniatura Teatru Słowackiego czy Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Pełny program dostępny na stronie www.fmp.org.pl.

Wawel o zmierzchu

To nie koniec niezwykłych koncertów w przestrzeni miasta. W sobotę rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu Wawel o zmierzchu. Koncerty będą się odbywały na dziedzińcach wawelskich – arkadowym i Batorego w każdą sobotę do końca wakacji. Już w sobotę, 6 lipca, o 10.00 rozpocznie się maraton młodych pianistów. Koncert inauguracyjny rozpocznie się natomiast o 20.00. Zabrzmią kompozycje Chopina, Ravela i Beethovena. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie http://www.castellogt.pl/

Non-fiction

W piątek startuje Festiwal Non-fiction. Czy reportaż jest w stanie pomagać? Czy poprawia los bohaterów? Czy chce i potrafi zmieniać świadomość społeczną? Odpowiedzieć spróbują najważniejsi ludzie związani z polskim reportażem, m.in.: Justyna Kopińska, Janusz Schwertner, Małgorzata Rejmer, Michał Olszański, Ewa Ewart, Szymon Jadczak. Wydarzenie odbędzie się w ZetPete przy Dolnych Młynów. Pełny program dostępny na stronie www.nonfiction.pl.

Piknikuj w zieleni

Kolejny weekend warto spędzić na Pikniku Krakowskim. Tym razem zatracać się w zieleni będzie można w parku Bednarskiego (sobota) i parku Krakowskim (niedziela). Na mieszkańców czekają m.in. zajęcia sportowe, plastyczne, edukacyjne i strefa relaksu. Nie zabraknie dobrego jedzenia. Wstęp wolny, początek o 10.00.

Ars powraca. Na początek seanse w plenerze

Na tę informację czekali wszyscy miłośnicy kina Ars. Kino zagości przy Dolnych Młynów, przynajmniej na jakiś czas. Już od niedzieli w ogródku ZetPeTe będą się odbywały plenerowe pokazy filmów. Start o 21.00, koszt biletu to 10 zł. Na początek Pulp Fiction w reż. Quentina Tarantino.

Kino letnie w MOCAK-u

Przez całe wakacje MOCAK zaprasza na seanse filmowe w plenerze, nawiązujące do trwającej w muzeum wystawy Natura w sztuce. Pokazy będą się odbywać w każdy piątek o 21.00 w podcieniach muzeum od 5 lipca do 30 sierpnia. Wstęp kosztuje 1 zł, wszystkie filmy będą wyświetlane z polskimi napisami. Już dziś muzeum zaprasza na pokaz filmu Biały Bóg (reż. Kornél Mundruczó).

Letnie Tanie Kinobranie

Kino pod Baranami zaprasza na kolejną edycję Letniego Taniego Kinobrania. W programie znalazło się prawie 130 tytułów ujętych w 9 cykli tematycznych. Motywem przewodnim są emocje wywołane przez kino. Bilety na seanse kosztują 8 zł. Więcej na stronie www.kinopodbaranami.pl.

comments powered by Disqus