Weekend w pigułce (6-8 grudnia)

fot. Kolekcja Fundacji Dell’Arte

Mikołajkowy weekend w Krakowie będzie niezwykle obfity w atrakcje. Od trwającego Jarmarku Bożonarodzeniowego przez wystawy, mnóstwo koncertów, aż po imprezę urodzinową pewnego niezwykle istotnego stowarzyszenia.

Lotto i jeden z Synów w Alchemii

Zaczynamy od sprawdzenia weekendowej oferty Kazimierzowskiej Alchemii. W piątkowy wieczór w podziemiach klubu wystąpi trio Lotto wspomagane przez Przemysława Jankowiaka, szerzej znanego jako 1988 oraz jako połowa duetu Syny. Czego można się spodziewać? Trio Lotto podobnie jak słynna gra liczbowa manewruje, żongluje dźwiękami i przede wszystkim niesamowicie wciąga. Spodziewajcie się niespodziewanego.

Lotto & 1988

Świat żywcem wyjęty z horroru

Galeria Bunkier Sztuki zaprasza w piątkowy wieczór na wernisaż wystawy Agaty Kus. Horror Picture Show nawiązuje do kultowego amerykańskiego musicalu filmowego z 1975 roku i podobnie jak klasyczna propozycja filmowa wystawa Agaty Kus ma jednocześnie bawić i przerażać. W Bunkrze zobaczymy ponad sto obrazów i ceramicznych obiektów, które powstały na przestrzeni minionych dziesięciu lat. Wystawę można oglądać do 19 stycznia 2020 roku.

Agata Kus Horror Picture Show

Zapraszamy do apteki

Koncert legendarnego składu dowodzonego przez Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego to gwarancja luzu, świetnego, acz specyficznego humoru, ale nade wszystko kapitalnej muzyki i doskonałych, celnych tekstów. „Ta, co przyjechała w fiacie…” i tak dalej, i tak dalej. Apteka zagra w najbliższą sobotę w Zaścianku, a występ Kodyma i spółki poprzedzi krakowski, niemniej ciekawy Stonerror.

Apteka Stonerror Vierna

Siódme urodziny Otwartych Klatek

Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które od lat działa i zmienia los zwierząt hodowlanych, świętuje swoje siódme urodziny. Impreza urodzinowa odbędzie się w Metaforma Cafe, a na liście zaproszonych gości są między innymi youtuberzy, influencerzy, blogerzy oraz wszyscy, którzy promują roślinny styl życia i wspierają walkę o lepszy świat dla zwierząt.

Urodziny Otwartych Klatek

Paprodziad i spółka

Jeżeli potrzebujecie naładowania akumulatorów przed nadchodzącym tygodniem, to nie ma lepszego sposobu niż spotkanie z Paprodziadem, Bonkiem czy Poniem Kolnym. Zespół Łąki Łan wraca do Krakowa, aby promować swój najnowszy album zatytułowany „Raut”. Mnóstwo uśmiechu i doskonała zabawa gwarantowana. Załoga wystąpi w niedzielę, 8 grudnia w klubie Studio.

Łąki Łan w Studiu

comments powered by Disqus