Weekend w pigułce (6–8 września)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Przed nami pierwszy powakacyjny weekend. Sprawdźcie, co będzie się działo w mieście.

Narodowe Czytanie

W sobotę w całej Polsce odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. W Krakowie wspólne czytanie odbędzie się przed Nowohuckim Centrum Kultury i na placu Szczepańskim. W obu miejscach czytać będą aktorzy, przedstawiciele krakowskich instytucji kultury i samorządowcy. Czytanie nowel odbędzie się również w bibliotece przy Rajskiej – tam usłyszymy je w języku… esperanto. Więcej informacji na naszej stronie www.lovekrakow.pl.

„Dawny Hotel Cracovia” znowu wróci

Koniki, cinkciarze i funkcjonariusze SB w jednym miejscu. W piątek o 19.30 w dawnej „Cracovii” wernisaż wystawy „Dawny Hotel Cracovii”.  To właśnie tu toczyło się życie PRL. Na wystawie zobaczymy fotografie, film i nagrania przedstawiające budynek w różnych latach jego działalności. W sobotę o 19.30 odbędzie się natomiast pokaz filmu „Jowita”. Ekspozycja czynna od 6 do 8 września.

Czekoladowy Dzień Otwarty

Centrum Kultury Podgórza w sobotę zaprasza na Czekoladowy dzień otwarty. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą zajęć dla dzieci, rodzin i seniorów na nadchodzący sezon. W programie również m.in. warsztaty stolarskie dla najmłodszych, zabawa w poszukiwanie skarbów, malowanie twarzy, rodzinne warsztaty kulinarne, warsztaty florystyczne, pokaz Tai Chi Chuan i koncerty. Przygotowano słodki poczęstunek – czekoladową fontannę. Wstęp wolny.

Nocny maraton w MNK

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na wystawę „Wajda”, którą można oglądać jeszcze tylko do 15 września. W piątek o 18.00 rozpocznie się quiz filmowy „Biegiem na… Wajdę”. 50 pytań dotyczących życia i twórczości reżysera to okazja do przypomnienia sobie filmowych ciekawostek z historii i sprawdzenia swojej wiedzy o polskim kinie. Zapisy: dmarcinek@mnk.pl. W ramach wydarzenia „Wajda nocą” w piątek i sobotę zaplanowano: specjalne oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie, wydłużenie godzin otwarcia do 20.00 i pokaz filmów Wajdy (piątek: 20.00–02.45, sobota: 20.00–02.30). Udział w nocnym maratonie filmowym i quizie jest bezpłatny, udział w zwiedzaniu w cenie biletu na wystawę.

Miodobranie na placu Wolnica

Od 6 do 8 września na placu Wolnica odbędzie się 26. Krakowskie Miodobranie. Na wydarzenie zaprasza Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich. Znajdziemy tu stoiska pełne naturalnych miodów i innych pszczelich produktów. Odwiedzający mogą kupić rzadkie miody, pyłek i zdrową żywność i poznać różne tajemnice pszczół. Jak co roku odbędzie się tradycyjna Parada Pszczół.

Nocny Market w Hali Cracovii

Przez cały weekend można również odwiedzić Nocny Market, który działa w Hali Cracovii przy ul. Focha 40. W każdy weekend (do końca września) czeka na was m.in. dobry street food. Dobrej muzyki też na pewno nie zabraknie. Nocny Market działa w następujących godzinach: piątek: 16:00–02:00, sobota 14:00–02:00 i niedziela 13:00–23:00.

comments powered by Disqus