Weekend w pigułce (7–9 sierpnia): Piknik Krakowski i filmowe seanse w plenerze

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Nadchodzący weekend warto spędzić w plenerze. Pikniki w krakowskich parkach i koncerty to tylko niektóre z propozycji.

Spotkania z pisarzami przy ognisku

Bulwar(t) Sztuki w Nowej Hucie jest już na ostatniej prostej. W piątkowy wieczór w ogrodzie Łaźni Nowej przy ognisku spotkają się czytelnicy i pisarze. Gościem najbliższego, piątkowego Ognia literackiego (godz. 20:30) będzie pisarz i fotograf – Filip Springer. W ten weekend na deskach Łaźni Nowej zobaczycie również spektakl „Konformista 2029” w reż. Bartosza Szydłowskiego. Pokazy w sobotę i niedzielę rozpoczynają się o godz. 18.00. Wejściówki dostępne na stronie bilety.laznianowa.pl.

Rodzinny piknik w ogrodzie biblioteki

W sobotę Biblioteka Kraków zaprasza dzieci i dorosłych na rodzinny piknik „Krakowskie parki pełne czytania”. Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie przy Bibliotece Głównej (Dębniki, ul. Powroźnicza 2). W programie rodzinne rozgrywki w wielkoformatową grą planszową, gra terenowa, konkursy, quizy, malowanie toreb, warsztaty literacko-plastyczne. Biblioteka przygotuje również specjalne strefy czytania. Piknik odbędzie się w godzinach 10.00–14.30. Szczegóły na www.biblioteka.krakow.pl i Facebooku Biblioteki Kraków.

Lato na Fortach

Lato na Fortach trwa w najlepsze. W najbliższą niedzielę w nowej przestrzeni koncertowej wystąpi Organek. Start o godz. 19.00. Bilety dostępne TUTAJ.

Muzyczne plenery

Przed nami kolejne Muzyczne plenery. W piątek o godz. 20.00 na placu przed Ice Kraków zagrają „Rycerzyki” (wejściówki: TUTAJ), a w sobotę „Malediwy” (wejściówki: TUTAJ). W niedzielę natomiast szykuje się prawdziwa muzyczna uczta w plenerze. Podczas Pikniku Krakowksiego w parku Maćka i Doroty o 14.00 zagra Kwartet Manus (wstęp wolny).

Piknikuj w zieleni

W ten weekend odbędą się kolejne Pikniki Krakowskie. Tym razem wydarzenie zawita do Parku Lotników Polskich i Parku Maćka i Doroty na os. Kliny. W programie jak zawsze zajęcia sportowe i rekreacyjne, warsztaty i kino plenerowe. Początek o godz. 12.00. Szczegóły na facebookowym profilu Pikniku Krakowskiego.

Wawel o zmierzchu wypełnia muzyka

Trwa kolejna edycja festiwalu Wawel o zmierzchu. Tym razem niemal wszystkie koncerty można oglądać wyłącznie online. Już w niedzielę, w Ogrodach Królewskich zabrzmią kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, Nielsa Wilhelma Gade, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego. Transmisja koncertów dostępna w wawelskich mediach społecznościowych.

Kiermasz książki na pl. Marii Magdaleny

W ten weekend odbędzie się drugi Krakowski Kiermasz Książki. Wydarzenie potrwa przez cały weekend od 10.00 do 20.00 na pl. św. Marii Magdaleny. Antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawią najciekawsze propozycje ze swoich bogatych kolekcji. Podczas kiermaszu odbędą się warsztaty introligatorskie prowadzone przez Olgę i Łukasza z Suszek Books (obowiązują zapisy: antykwariat@suszek.com.pl).

Rusza Nowohuckie Kino Plenerowe

Czas na pierwszy seans w Nowohuckim Kinie Plenerowym. Przez 4 sierpniowe weekendy w Parku Lotników Polskich będą się odbywały seanse pod chmurką. Na każdy z seansów wstęp jest wolny. Obowiązują maseczki. W sobotę o 21.00 zobaczymy film „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.

ArtSfera w ogrodzie „Cracovii”

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do wakacyjnej ArtSfery w ogrodzie przy hotelu Cracovia. W piątek o 19.00 zaplanowano koncert kwartetu smyczkowego. Więcej informacji i szczegółowy program dostępny TUTAJ.

 

comments powered by Disqus