Weekend w pigułce (9–10 lutego)

Nosowska fot. mat. prasowe Kayax

„Ja pas! Ja pas! Ja pas!” – takie słowa padną ze sceny klubu Studio już w najbliższą niedzielę. Katarzyna Nosowska promuje swój ostatni album „Basta!” i nie zwalnia tempa. Co jeszcze w ten weekend? W Nowohuckim Centrum Kultury czeka na was wystawa World Press Photo 2018, a na deskach Teatru Słowackiego spektakl „Imię róży”.

Nosowska mówi „Basta!”

W niedzielę w klubie Studio wystąpi Katarzyna Nosowska. To już drugi koncert w Krakowie promujący najnowszy album artystki „Basta!”. Nie zabraknie dobrze znanych już utworów „Ja pas!”, „Nagasaki” czy „Brawa dla Państwa”. Start o 19.00.

Najlepsze z najlepszych

W Nowohuckim Centrum Muzyki czeka na was wystawa World Press Photo 2018. Najlepsze fotografie prasowe wyłoniono spośród 70 tysięcy zdjęć. W NCK zobaczymy 137 najlepszych prac. Tym razem Grand Prix trafiło do wenezuelskiego fotoreportera Ronaldo Schemidta, który zwycięski kadr uchwycił w rodzinnym Caracas podczas zamieszek wywołanych przez protest przeciwko prezydentowi Wenezueli Nicolás Maduro. Fotograf zrobił zdjęcie uczestnikowi protestu uciekającego przed pożarem. Ekspozycja czynna do 28 lutego w godzinach 10.00–20.00.

A tak wyglądały przygotowania do wystawy >>>> MOC FOTOGRAFII PRASOWEJ W NCK

„Imię Róży” po raz pierwszy na teatralnej scenie

W Teatrze Słowackiego można już zobaczyć spektakl „Imię Róży” w reż. Radosława Rychcika. To pierwsza sceniczna wersja słynnej książki Umberto Eco. Zabroniona miłość do kobiety, książek, mądrości, wiedzy czy miłości do Boga. Czy miłość w murach klasztoru to zbrodnia? Odpowiedzi na te i inne pytania w sobotę o 17.00 na Dużej Scenie.

O spektaklu więcej pisaliśmy w artykule >>>> Imię Róży. Jak smakuje zakazany owoc?
Dziewczynka z parku

Pozostajemy jeszcze w teatrze. Groteska zaprasza na premierę spektaklu „Dziewczynka z parku” na podstawie powieści Barbary Kosmowskiej. Mała bohaterka próbuje poradzić sobie ze smutkiem po śmierci taty. Pierwszy pokaz w piątek o 18.00. Premiera w sobotę o 18.00, przedstawienie można zobaczyć również w niedzielę o 11.00 i 13.00.

Je ne regrette rien…

W Piwnicy pod Baranami odbędzie się kolejny już Koncert Piosenki Francuskiej. W niedzielę o 18.00 rozpocznie się recital „Piaf!”. Będzie to kameralne spotkanie z legendą francuskiej piosenki – Edith Piaf. Piosenek o różnych obliczach miłości, smutku i tragediach nie zabraknie. Bilety w cenie 40–50 zł dostępne w Piwnicy pod Baranami.

Maleńczuk w Operze

Czas na przegląd dotychczasowej twórczości Macieja Maleńczuka. Okazja już w sobotę o 19.00 w Operze Krakowskiej. W repertuarze przeboje Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi czy Dawna Dziewczyno. Więcej informacji na stronie www.opera.krakow.pl.

comments powered by Disqus