Weekend w pigułce (9–11 listopada)

Premiera "Hamleta" już w tę sobotę fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
ImproFest, „Hamlet” na deskach Teatru Słowackiego czy niezwykły „Świat Mistrza Beksińskiego”… To tylko niektóre z wydarzeń tego weekendu!

ImproFest, czyli najzabawniejszy festiwal w mieście

Trwa ImproFest, czyli Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej. Klub Studio od 8 do 10 listopada zamieni się w przestrzeń improwizacyjnych eksperymentów. Spektakle, skecze i piosenki oglądane przez publiczność są tworzone spontanicznie, w oparciu o ustalone zasady i sugestie widowni. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą amerykański improwizowany musical Baby Wants Candy przez wielu uznawany za najlepszy na świecie.

Więcej informacji >>> Skecze, spektakle i moc śmiechu

„Hamlet” w Teatrze Słowackiego

Już w sobotę na deskach Teatru Słowackiego premiera spektaklu „Hamlet” w reż. Bartosza Szydłowskiego. Widzów po świecie bohatera poprowadzi… Stanisław Wyspiański. Nie bez powodu – twórcy spektaklu sięgnęli po fragmenty tekstów artysty. W głównej roli Marcin Kalisz. W obsadzie znaleźli się również m.in. Hanna Bieluszko czy Andrzej Grabowski. Początek spektaklu o 19.00, w niedzielę o 17.00.

Świat Beksińskiego

W niedzielę do sali Auditorium Maximum UJ zawita widowisko „Świat Mistrza Beksińskiego”. Podczas podzielonego na dwie części koncertu nie zabraknie kwintetu fortepianowego „Moderato” Schnittkego,  obrazów malarza pochodzących z Muzeum Historycznego w Sanoku i  „Requiem” Alfreda Schnittkego połączonego z pokazem multimedialnym obrazów Beksińskiego. Początek o 17.45.

Dzień Filmu Polskiego

W poniedziałek, 11 listopada, kina Agrafka i Kika zapraszają na Dzień Filmu Polskiego. W repertuarze „Boże ciało” Jana Komasy, „(Nie)znajomi”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Oprócz tego zobaczymy filmy historyczne – „Piłsudskiego” w Agrafce i „Legiony” w Kice. Szczegółowe informacje na oficjalnych stronach kin studyjnych.

Stasiuk i Trzaska łączą siły w Barakah

Mikołaj Trzaska i Andrzej Stasiuk na scenie Teatru Barakah. Tego z pewnością nie można przegapić! Poniedziałek (11 listopada), godzina 20.00. To właśnie wtedy rozpocznie się niezwykły występ, podczas którego publiczność wysłucha materiału z albumu „Kantry”, który jest wolnym tłumaczeniem Stasiuka na muzyczny język Trzaski. Stasiuk czyta fragmenty ze swojej prozy, m.in. z publikacji „Kroniki beskidzkie i światowe”.

Krakowska Lekcja Śpiewania na Dzień Niepodległości

11 listopada na Rynku Głównym odbędzie się 75. Krakowska Lekcja Śpiewania. Artyści Loch Camelot wspólnie ze zgromadzoną na Rynku publicznością zaśpiewają polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Z tej okazji Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 6500 bezpłatnych śpiewników. Początek o 17.00.

Świętowanie Niepodległości w Dworku Białoprądnickim

Już po raz kolejny Dworek Białoprądnicki zaprasza na rodzinne świętowanie Dnia Niepodległości. W programie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, poznawanie historycznych ciekawostek, czytanie polskiej poezji. Początek o 16.00.

comments powered by Disqus