Weekend w pigułce: Beata i Bajm, Festiwal Muzyki Filmowej, Święto Lotnictwa Polskiego

Beata i Bajm wystąpią w piątek w parku Jordana fot. Paulina Koziel

To będzie koncertowe zakończenie wakacji. Beata i Bajm, Festiwal Muzyki Filmowej, A Tribute to Zaucha to tylko niektóre z muzycznych propozycji. Oprócz tego w ten weekend Święto Lotnictwa Polskiego z pokazami lotniczymi, szósta edycja Festiwalu Non-Fiction i kino w plenerze. Dzieje się!

Beata i Bajm w parku Jordana

Koncertowych propozycji w ten weekend nie zabraknie. Na początek: piątkowe Wianki w parku Jordana (27 sierpnia). Wystąpią Beata i Bajm, Karaś/Rogucki, Smolik/ Kev Fox, Bokka oraz Izzy and the Black Trees. Koncerty Izzy and the Black Trees, Bokki i duetów Karaś/Rogucki, Smolik/ Kev Fox będą transmitowane bezpłatnie na żywo na platformie Play Kraków. Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronę wydarzenia.

O Wiankach przeczytacie również u nas:

Festiwal Muzyki Filmowej w plenerze

W tym roku Festiwal Muzyki Filmowej przenosi się w plener. Koncerty odbędą się w ostatni weekend sierpnia w parku Jordana. W programie koncert „The Best of John Barry” z utworami do filmów „Tańczący z wilkami”, „Niemoralna propozycja”, „Pożegnanie z Afryką” i „Gala FMF w trzech sezonach”. Informacje o biletach dostępne TUTAJ.A Tribute to Zaucha. Wyjątkowy koncert poświęcony artyście

Największe przeboje Zauchy wykonają Grażyna Łobaszewska, Beata Rybotycka oraz Kuba Badach. Koncert będzie muzyczną podróżą przez twórczość Andrzeja Zauchy, a także okazją do wspominania artysty i jego twórczej drogi związanej z Krakowem.

Wydarzenie odbędzie się na placu Wielkiej Armii Napoleona (scena przy ul. Powiśle) w niedzielę, 29 sierpnia, o godz. 19.00. Udział w koncercie jest bezpłatny, ale ze względu na obowiązujące wytyczne sanitarne, liczba miejsc jest ograniczona.

Święto Lotnictwa Polskiego w Muzeum Lotnictwa

W ten weekend Muzeum Lotnictwa zaprasza wszystkich miłośników awiacji do wspólnego świętowania.  Święto Lotnictwa Polskiego potrwa od 27 do 29 sierpnia. W programie prelekcje i jeśli pogoda dopisze – miniaturowe pokazy lotnicze (pokaz akrobacji modeli latających, przelot An-2 Wiedeńczyk, przelot paralotni i start balonu), spotkanie przy samolocie Jan Hoffmann De Havilland Mosquito. Szczegółowy program dostępny na stronie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Biblioteka dla każdego. Językowe potyczki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna po raz ostatni zaprasza do odwiedzin plenerowego stosika w Strefie Błonia (Al. 3 Maja 55). W sobotę (28 sierpnia) planowane są potyczki z językiem czyli kalambury, zagadki i quizy. Gościem specjalnym (godz. 17.00) będzie Paulina Mikuła – polonistka, youtuberka oraz popularyzatorka poprawnej polszczyzny. Nie zabraknie „Lotnej Czytelni”, czyli akcji bookcrossingowej, dzięki której można zrelaksować się na leżaku z ulubioną lekturą.

Finał Lata na Fortach

Ostatni wakacyjny weekend to również finał Lata na Fortach. W niedzielę w Fortach Kleparz wystąpią Kaśka Sochacka, Sonbird, Muniek i Przyjaciele. Bilety do nabycia na Going. oraz stacjonarnie w klubie. W sobotę natomiast odbędzie się impreza Summer Vibes.

Pełno ich nigdzie – wystawa plenerowa w Krakowie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na krakowską odsłonę pokazów plenerowej wystawy „Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej”.  Ekspozycję od 27 sierpnia do 19 września będzie można zobaczyć na krakowskim Kazimierzu na placu przed Starą Synagogą (ul. Szeroka 24). Wystawa została zorganizowana we współpracy z Muzeum Krakowa oraz JCC Kraków.

„Zaprojektuj to!” w MOCAK-u

Zaprojektuj to! Warsztaty tworzenia opracowań dotykowych | Wakacje w MOCAK-u

W sobotę o godzinie 12 MOCAK zaprasza na warsztaty tworzenia opracowań dotykowych i innych materiałów, które umożliwiają poznawanie sztuki przez dotyk.

- Zapoznamy się z kilkoma pracami z Kolekcji MOCAK-u i spróbujemy wykonać przedmioty, które będą mogły stanowić alternatywę dla wzrokowego odbioru tych dzieł. Do udziału zachęcamy młodzież i osoby dorosłe – informuje muzeum.

Więcej informacji na stronie MOCAK-u.

Koncert i jubileuszowa wystawa w klasztorze sióstr dominikanek

Z okazji jubileuszu 400-lecia obecności mniszek dominikańskich na Gródku w Krakowie, w piątek o godz. 19.00 odbędzie się otwarcie wystawy przybliżającej historię klasztoru połączone z wykładem. W programie również koncert orkiestry kameralnej Cappella dell'Ospedale della Pietà. Podczas koncertu, który odbędzie się na klasztornym dziedzińcu, zabrzmią utwory A. Vivaldiego.

Green Machines. Wystawa grafik i plakatów Kai Renkas w Dworku Białoprądnickim

Prace Kai Renkas są wykonane są w technice rzeczywistości rozszerzonej, pozwalającej na interakcję z odbiorcą za pomocą aplikacji mobilnej. Przedstawiają humanoidalne zielone maszyny, które dzięki Augmented Reality można ożywić i wprawić w ruch. Seria została wykonana we współpracy z artystami: Iwoną Pom, która poruszyła statyczne obrazy oraz Tomaszem Ignalskim, który stworzył dla nich muzykę.

Wernisaż odbędzie się 2 sierpnia o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Szósta edycja Festiwalu Non-Fiction w Krakowie

W ostatni weekend sierpnia rusza szósta edycja Festiwalu Non-Fiction w Krakowie. Co nas czeka jutro? Czy da się zatrzymać katastrofę klimatyczną? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć gościnie i goście szóstej edycji Festiwalu Reportażu Non-Fiction, który potrwa od 27 do 29 sierpnia. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Pałacu Potockich.

Na festiwalu pojawią się m.in.: Artur Domosławski, Maja Staśko, Agata Listoś-Kostrzewa, Mikołaj Marcela, Tomasz Markiewka, Magdalena Moskal, Rafał Matyja, Dionisios Sturis, Adriana Rozwadowska, Dariusz Rosiak, Jan Śpiewak.

Kino na Tarasie. Ostatni taki weekend

Kino na Tarasie to kino plenerowe na tarasie Kina Agrafka. W ostatni weekend tegorocznych wakacji i 18. edycji Wakacyjnych Podróży Filmowych widzowie obejrzą premierowy pokaz nowego filmu Roya Anderssona „O nieskończoności” i dwie przedpremiery: „Złe baśnie” i „Undine”. Pokazy rozpoczynają się o 21.30.

Kino w plenerze

Filmowe seanse będzie można zobaczyć nie tylko „na tarasie”, ale i w innych miejscach Krakowa. W piątek o 21.00 MOCAK zaprasza na pokaz filmu „Debutanci”, w sobotę w parku Decjusza mieszkańcy będą mogli zobaczyć film „Kongres” (start pokazu o 21.00). Na plenerowe pokazy zaprasza również Muzeum Narodowe. W sobotę o 20.30 w Pawilonie Czapskiego rozpocznie się seans filmu „Lato”.

Vamos a la playa! Piknik Latino na plaży

W sobotę na miejskiej plaży na bulwarze Kurlandzkim odbędzie się prawdziwa latynoska fiesta. W programie m.in. bingo dla dzieci i dorosłych,  turniej "Bolas Criollas" (Petanque) (młodzież i dorośli), warsztaty z robienia Pinaty, warsztaty taneczne (Cosmovision PreHispanica), latynoskie przekąski, koncert muzyki latynoskiej, kino letnie na plaży. Początek o godzinie 12.00 Wstęp wolny.

Piknik rodzinny na Kolnej

W sobotę odbędzie się Piknik Rodzinny na terenach zielonych przy torze kajakowym Kolna. Na torze odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Świata Weteranów (+35l.) w kajakarstwie slalomowym.  Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych krakowian. Początek o godzinie 12.00. Wstęp wolny.

 

comments powered by Disqus