Weekend w pigułce: Festiwal Teatrów Ulicznych, Letnie Brzmienia, Lato na Fortach

Festiwal Teatrów Ulicznych (archiwum) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Moc wrażeń i wydarzeń! Koncerty Sanah, Brodki i Lady Pank, Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA, Festiwal Miłosza… Na brak kulturalnych propozycji nie ma co narzekać.

Teatry uliczne opanują miasto

Tutaj rezerwacja biletów i miejsc nie jest potrzebna. Już w ten weekend startuje Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA. W tym roku wydarzeniu przyświeca hasło „Dziwne zdarzenia. Reaktywacja”.

Widzowie będą mogli oglądać plenerowe widowiska na Rynku Głównym, Małym Rynku, Rynku Podgórskim, przy Arenie Garden i nad Wisłą. Pierwsze spektakle będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek o godz. 16.00.

Letnie Brzmienia: Sanah i Brodka

Koncertowe lato trwa! W piątek i niedzielę w Centrum Sportu Parkowa wystąpią Brodka (9 lipca) i Sanah (11 lipa). To jednak nie koniec, bo moc muzyki czeka na was przez całe wakacje. Dokładny harmonogram wydarzeń znajduje się na www.letniebrzmienia.plwww.goodtaste.pl i Facebooku. Daty oraz godziny koncertów, a także ceny biletów są różne. Wszystkie informacje należy sprawdzać na bieżąco w kanałach Organizatora oraz śledzić powiadomienia mailowe ze strony bileterii Eventim.pl.

Lato na Fortach

Dzieje się również w Fortach Kleparz. W ten weekend odbędą się cztery koncerty, dwa muzyczne wydarzenia i wystawa obrazów. W piątek zagra legenda polskiego Rocka - Lady Pank. Niedziela upłynie pod znakiem dwóch koncertów – zagrają Farben Lehre i Strachy na Lachy. Bilety dostępne na Goingapp i stacjonarnie w Klubie.

W piątek w letniej strefie odbędzie się impreza Summer Vibes, w sobotę taneczny wieczór w rytmie latino „Salsa Now”. W ten weekend będzie można zobaczyć wystawę fotografii Art Color Ballet.Festiwal Miłosza. Spotkania z poezją

W piątek startuje Festiwal Miłosza, który upłynie pod hasłem „Nieobjęta ziemia”. Najważniejsze literackie nazwiska, debaty, wieczory poetycko-muzyczne, pasmo filmowe i awangardowy Off. Tak w skrócie prezentuje się tegoroczny program festiwalu.Święto poezji potrwa trzy dni i rozpocznie się 9 lipca w Pałacu Potockich. Część wydarzeń będzie dostępna również online.

Opera w Ogrodzie Botanicznym

W ten weekend Opera Krakowska po raz kolejny zaprasza publiczność do Ogrodu Botanicznego. Tym razem w pięknej scenerii zaplanowano pokaz spektaklu „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego. Orkiestrę, Chór i Balet Opery poprowadzi Jerzy Dybał. Spektakl będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę (9, 10 lipca, godz. 19.30).

Jazz w całym mieście

Summer Jazz Festival trwa w najlepsze. To łącznie kilkadziesiąt koncertów w różnych miejscach Krakowa. W ten weekend wystąpią Jazz Band Ball Orchestra (10 lipca), Boba Jazz Band (11 lipca) i Marek Bałata & Dominik Wania – Impromptu (12 lipca). Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ

Weekend w Dworku Białoprądnickim: koncerty i kino

Dworek Białoprądnicki zaprasza! W piątek w ramach Letniego Ogrodu Kultury o 19.00 zagra zespół Yellow Umbrella, który od lat utrzymuje się w czołówce najlepiej brzmiących zespołów reggae-ska w Niemczech. W sobotę, w plenerze odbędzie się pokaz filmu „Joker”. W niedzielę zaplanowano bezpłatny koncert zespołu KROKI, który swoje inspiracje czerpie z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okrasza elektroniką.

Krakowski Kiermasz Książki

Co czytać, kiedy żar leje się z nieba? W ten weekend druga w tym roku odsłona Krakowskiego Kiermaszu Książki. Wydarzenie potrwa od 10–11 lipca w godz. 10.00–20.00 na placu św. Ducha przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Na świeżym powietrzu antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji.

„Matejko. Od wielkiego dzwonu”. Pokaz dzieła mistrza na Wawelu

Trwają obchody jubileuszu 500-lecia dzwonu Zygmunt. Z tej okazji Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na specjalny pokaz dzieła Jana Matejki prezentującego zawieszenie dzwonu w katedrze wawelskiej. To jeden z punktów obchodów, które potrwają do 13 lipca.  Od piątku, 9 lipca odwiedzający wzgórze wawelskie będą mieli szansę zobaczyć obraz Jana Matejki „Zawieszenie dzwonu Zygmunta na wieży katedry w Krakowie w 1521 roku”. Dzieło zostało wypożyczone z Muzeum Narodowego w Warszawie. Wstęp na kameralną wystawę jest wolny.

Festiwal Muzyki Polskiej zawita do Teatru Stu

Ceniona w świecie sopranistka Elżbieta Szmytka wystąpi 11 lipca w Teatrze STU w ramach Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie. Artystka z towarzyszeniem wybitnego akordeonisty Janusza Wojtarowicza z Motion Trio zaprezentuje piosenki taneczne Witolda Lutosławskiego, komponowane pod pseudonimem „Derwid”. Początek koncertu o 19.00.

Kino na tarasie i w plenerze

Kino Na Tarasie, czyli magiczne kino plenerowe pod rozgwieżdżonym krakowskim niebem na tarasie Kina Agrafka. Pokazy odbywają się codziennie o 21:30. Od piątku do niedzieli widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Sound of metal” (9lipca), „Palm Springs” (10 lipca) i „Oto my” (11 lipca). Filmy można oglądać w plenerze również w Parku Decjusza (w każdy piątek lipca i sierpnia), ogrodzie przy MDK Na Wrzosach (w każdą sobotę) i Arenie Garden (w każdą środę lipca).

 

comments powered by Disqus