Weekend z filozofią. Warsztaty w ramach Dni Tischnerowskich

fot. pixabay.com

Do końca marca można zgłaszać się do udziału w warsztatach literacko-filozoficznych w ramach tegorocznych Dni Tischnerowskich. By móc w nich uczestniczyć, należy najpierw wypełnić stosowną ankietę, a w niej – rozwinąć myśl ks. Tischnera.

Warsztaty skierowane są do studentów i odbędą się w kwietniowy weekend, 9 i 10 kwietnia. Sobota będzie poświęcona temu, co filozofia mówi o domu. – Gościnność, bezdomność, zadomowienie – jak myśleć o sprawach bliskich a zarazem tak łatwych do strywializowania? O tym będziemy rozmawiać wspólnie z filozofami: Dobrosławem Kotem i Adamem Workowskim, sięgając do tekstów, argumentów, metafor i własnych doświadczeń – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Uczestnicy porozmawiają też o tym, co o domu pisał sam ks. Tischner, na przykładzie jego najważniejszej filozoficznej książki, „Filozofii dramatu”. Tę część warsztatów poprowadzą Wojciech Bonowicz i Łukasz Tischner.

Oryginalna myśl

W niedzielę natomiast gościem warsztatów będzie współczesny filozof, prof. Jacek Filek. – Nie chodzi tylko o to, że filozof we własnej osobie stanie między nami. Chodzi też o to, że jest to filozof, który żywo myśli, który nie poprzestaje na komentarzach do cudzych tekstów i prezentowaniu cudzych spostrzeżeń, ale proponuje własne koncepcje – można przeczytać w zaproszeniu.

By jednak wziąć udział w warsztatach, trzeba samemu wykazać się myśleniem. W ankiecie zgłoszeniowej, oprócz podania swoich danych, należy rozwinąć myśl ks. Tischnera. Ankieta jest dostępna TUTAJ i można ją wypełniać do końca marca. O zdobyciu miejsca kandydaci dowiedzą się w poniedziałek 4 kwietnia.