Wicewojewoda małopolski składa rezygnację z funkcji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Była to dla mnie bardzo trudna, lecz przemyślana decyzja - Zbigniew Starzec o swojej decyzji poinformował na swoim profilu na Facebooku.

Zbigniew Starzec pełnił funkcję wicewojewody od 2018 roku. Ukończył studia trenerskie w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Na swoim facebookowym profilu podziękował za dotychczasową współpracę wszystkim, którzy „stanęli na jego małopolskiej drodze”, m.in. marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu i wicemarszałkowi Łukaszowi Smółce. Ocenił, że „pomimo wielu trudności, na niespotykaną dotąd skalę spowodowaną pandemią koronawirusa, był to dobry czas dla Małopolski”.

– Ostatnie 9 miesięcy to nieustanna walka z koronawirusem, i tu zwracam się do dyrektorów wszystkich małopolskich szpitali, tych powiatowych, wojewódzkich, uniwersyteckich i resortowych oraz do ich wspaniałego, bohaterskiego personelu medycznego, bardzo nisko się Wam kłaniam i bardzo dziękuję za Państwa zaangażowanie i ogromne poświęcenie, służbom mundurowym, strażakom, żołnierzom, policjantom, strażnikom miejskim, pokazaliście, że razem możemy ogromnie dużo – napisał.

„Dobro zwycięży, uczciwość popłaca”

Zbigniew Starzec zwrócił się również do samorządowców: – Niejednokrotnie mieliśmy różne zdania, ale zawsze dochodziliśmy do jakże potrzebnego porozumienia. Przepraszam, że nie zawsze mogłem, że niekiedy nie spełniałem Waszych oczekiwań, że nieraz potrzebowaliśmy czasu by wypracować niezbędny kompromis, ale zawsze na pierwszym miejscu było dla nas dobro Małopolski. To był piękny czas służby dla Polski. Wielkie dzięki za to, że mogę mieć Was wszystkich w gronie swoich znajomych, kolegów i przyjaciół. I na koniec, nie o pandemii i obostrzeniach, pamiętajcie zawsze o tym, że dobro zwycięży, że uczciwość popłaca, że praca obroni się sama, pozostańcie sobą i nie dajcie się zmienić.

comments powered by Disqus