„Widok” bez piecyków gazowych. Jest umowa

fot. mat.prasowe
Do 2023 ponad 2000 mieszkańców osiedla WIdok zrezygnuje z piecyków gazowych, a planowana moc przyłączeniowa wyniesie 1,6 MWt.

To efekt umowy pomiędzy PGE Energia Ciepła, MPEC Kraków i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Widok”, która umożliwi doprowadzenie centralnej ciepłej wody użytkowej do niemal tysiąca mieszkań.

– Zależy nam, aby każdy mieszkaniec spółdzielni czuł się bezpiecznie i komfortowo we własnym domu. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do programu „Ciepła woda bez piecyka”. Nie ma sprawy nadrzędnej nad zdrowie nasze i naszych bliskich. Biorąc pod uwagę fakt, jak wiele wypadków związanych z zatruciami tlenkiem węgla cały czas odnotowuje się w Krakowie, to likwidacja piecyków gazowych w naszych zasobach wydaje się oczywista – zazancza Bogdan Pawela, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Widok”.

Ciepło dla Krakowa

Program „Ciepła woda bez piecyka” jest inicjatywą realizowaną przez Partnerów Programu „Ciepło dla Krakowa” od 15 lat. W latach 2004-2018, w ponad 870 budynkach na terenie Krakowa i Skawiny wyeliminowano ponad 37 tys. piecyków gazowych.

W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie i elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podpisali umowy kompleksowe z pięcioma spółdzielniami, dzięki temu na przestrzeni najbliższych lat zostaną zlikwidowane piecyki gazowe w kolejnych 135 budynkach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Bronowice? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/bronowice/
comments powered by Disqus