Wielkanoc w Krakowie (20–22 kwietnia)

Targi Wielkanocne na Rynku Głównym fot. Den Didenko
Jak spędzić święta wielkanocne w Krakowie? Sprawdźcie nasz krótki przegląd wydarzeń.

Wielkanoc na Rynku Głównym

Do poniedziałku (22 kwietnia) potrwają Targi Wielkanocne na Rynku Głównym. Na odwiedzających czekają stoiska pełne tradycyjnych wyrobów, rękodzieła. Można też zobaczyć, jak powstają ludowe pisanki, zawieszki, koronka klockowa czy tradycyjne palmy wielkanocne. W sobotę o 10.00 rozpocznie się prezentacja wielkanocnych stołów regionalnych, a o 12.00 poświęcenie koszyczków wielkanocnych. W niedzielę o 14.00 na Rynek Główny zawita „Siuda Baba” – wielkanocną tradycję zaprezentuje Stowarzyszenie Folklorystyczne „Teatr Regionalny” i „Teatr Po Latach”.

Emaus: odpust, zabawy i spektakl

Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny wzdłuż ul. Kościuszki przy klasztorze ss. Norbertanek odbędzie się odpust Emaus. Na wszystkich czekają nie tylko stragany pełne różności, ale również przygotowane zabawy dla najmłodszych czy spektakl „Wielgånoc po krakosku”. Przedstawienie rozpocznie się o 16.00 na dziedzińcu Klasztoru Sióstr Norbertanek, by wspólnie obejrzeć prapremierę przedstawienia, które napisał znawca gådki krakoskiej, naszej kultury, tradycji i historii, Zbigniew S. Grzyb. Po przedstawieniu odbędzie się koncert. W trakcie całego wydarzenia prowadzący spotkanie oraz ich goście (artyści, pisarze, dziennikarze i historycy) będą opowiadać o kulturze i tradycji Świąt Wielkiej Nocy w Krakowie i na Zwierzyńcu.

Przystanek Emaus w Domu Zwierzynieckim

Odwiedzając Emaus, warto również odwiedzić Dom Zwierzynieckiego. Od 9.00 do 17.00 potrwa tu Przystanek Emaus.

– W Poniedziałek Wielkanocny w Domu Zwierzynieckim przypomnimy, jak kiedyś wyglądał Emaus. Będzie można zobaczyć stare fotografie, odbędą się także pokazy dawnego rękodzieła – informuje Muzeum Krakowa.

Na pokonkursowej wystawie zostaną zaprezentowane również emausowe drzewka. Oprócz tego czekają na was pokazy rzemiosła artystycznego czy zwiedzanie wystaw Przedmieszczanin i plenerowej ekspozycji fotografii Emaus na Zwierzyńcu.

Kierunek: Włochy

W naszym mieście trwa festiwal muzyki dawnej. Misteria Paschalia tym razem są poświęcone muzyce włoskiej. W sobotę o 20.00 w Kopalni Soli „Wieliczka” odbędzie się koncert Lu Cuntu de la Passiuni. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o 18.00 rozpocznie się koncert Festa Napoletana w Ice Kraków. Szczegółowy program na stronie www.misteriapaschalia.com.

Easter Egg Party w Scenie54

W Niedzielę Wielkanocną klub Scena54 zaprasza na Easter Egg Party. Zagrają DJ Molu & Stanley Martino. „Przyjdź ze znajomymi, a nie ominie Was zabawa przy świetnych cocktailach i pozytywnej muzyce” – zachęcają organizatorzy.

comments powered by Disqus