Wielkanoc w Krakowie. Misteria Paschalia i Przystanek Emaus

Targi Wielkanocne na Rynku Głównym w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Misteria Paschalia, Targi Wielkanocne czy tradycyjny odpust Emaus – to niektóre z wydarzeń, na które warto wybrać się w wolnej chwili podczas Świąt Wielkanocnych.

Sobota, 31 marca: Misteria Paschalia

Trwa festiwal Misteria Paschalia. Dziś o 18.30 w Kopalni Soli „Wieliczka” rozpocznie się koncert „John Download: Lachrimae, or Seven Tears”. Natomaist o 20.30 w ICE Kraków wydarzenie „Son of England: angielska muzyka żałobna”. Więcej na oficjalnej stronie www.misteriapaschalia.com.

Dziś o 13.00 przed Bazyliką Mariacką metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski poświęci wielkanocne pokarmy. Podczas uroczystości prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i przewodniczący rady miasta Bogusław Kośmider złożą życzenia krakowianom i turystom.

Dziś o 18.00 w Kinie pod Baranami rozpocznie się seans nagrodzonego Oscarem filmu „Coco”. Tego samego dnia, o godzinie 11.00 będzie można ponownie zobaczyć film „Cicha Noc” w reżyserii Piotra Domalewskiego.

W Kinie Ars trwa Wiosna za siódemkę. W tym tygodniu w repertuarze m.in. „Gold”, „Chata”, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Manifesto” i „To tylko koniec świata”.

Niedziela Wielkanocna

Dziś zachęcamy również do odwiedzin Targów Wielkanocnych na Rynku Głównym. Na stoiskach można kupić przede wszystkim artykuły świąteczne takie jak stroiki, palmy, koszyki, świeczki czy pisanki. Oprócz tego, można wziąć udział w wielu wydarzeniach odbywających się w miejscu trwania targów.

O 20.00 w ICE Kraków w ramach festiwalu Misteria Paschalia koncert „Georg Friedrich Haendel: Samson”. Szczegóły na stronie www.misteriapaschalia.com.

Poniedziałek Wielkanocny

Dziś u stóp klasztoru ss. Norbertanek na Zwierzyńcu odbędzie się tradycyjny odpust Emaus. Na stoiskach jak zawsze pojawią się słodycze, zabawki, balony i tradycyjne figurki Żydów czy emausowe drzewka życia. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w ramach Przystanku Emaus przypomni i nieco zapomnianych zwyczajach wielkanocnych, oryginalnych zabawkach i tradycjach związanych z odpustem.

Dobiega końca kolejna edycja Misteria Paschalia. Dziś w ICE Kraków o godzinie 20.00 rozpocznie się koncert „Purcell & Haendel: arie i ody”.

Dziś w Kinie Ars przedpremierowy pokaz filmu „Maria Magdalena”. Początek o godzinie 16.30.

 

comments powered by Disqus