Wielki mapping na gmachu Teatru Słowackiego

Mapping na gmachu Teatru Słowackiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W piątek na budynku Teatru Słowackiego odbędzie się wielki pokaz mappingu poświęcony aktorce Helenie Modrzejewskiej.

W najbliższy piątek (14 czerwca) gmach Teatru Słowackiego po raz kolejny stanie się przestrzenią niezwykłych multimedialnych eksperymentów. O godzinie 21.30 na trzech ścianach budynku rozpocznie się wielki mapping.

Mapping prawdę powie

Wydarzenie będzie towarzyszyć prezentacji monety upamiętniającej wybitną aktorkę Helenę Modrzejewską. To pierwsza artystka, której wizerunek upamiętniono na srebrnej monecie w ramach cyklu Wielkie Aktorki.

– Wstęp na prezentację jest wolny, trzeba tylko odebrać bezpłatne wejściówki z kasy teatru – mówi Marta Pawlik, rzecznik prasowy Teatru Słowackiego. – Natomiast podczas mappingu będzie się można przekonać, czy to prawda, że Helena Modrzejewska została sfilmowana przez braci Lumière w czasie swojego pobytu w Ameryce – dodaje.

Prezentacji monety będzie towarzyszył program artystyczny składający się z piosenek i życiorysu Modrzejewskiej. A o różnych ciekawych faktach z jej życia opowie prof. Emil Orzechowski, prezes Fundacji Heleny Modrzejewskiej. W trakcie wydarzenia swoje przemówienie wygłosi również prezes NBP Adam Glapiński. Rozpoczęcie o 20.00.

Moneta na pamiątkę

Pamiątkowa moneta z Modrzejewską do emisji trafiła w miniony wtorek. Aktorkę upamiętniono na prostokątnej srebrnej monecie o nominale 20 zł. Pierwowzorem wizerunku aktorki jest portret autorstwa Franka Fowlera zdobiący wnętrza Teatru Słowackiego.

Dodatkowymi elementami są wizerunek wachlarza Modrzejewskiej oraz fragment kurtyny Siemiradzkiego.

 

comments powered by Disqus