Więźniarki z Nowej Huty uszyły maseczki dla medyków

fot. SW

650 maseczek zostało przekazanych do szpitali z województw podkarpackiego i dolnośląskiego. Uszyły je osadzone z nowohuckiego zakładu karnego.

– W ramach inicjatywy #ResortSprawiedliwosciPomaga w zakładzie karnym w Krakowie Nowej Hucie osadzone szyją maseczki ochronne. Do pracy wykorzystywane są maszyny, które zostały nabyte w trakcie prowadzenia kursów krawieckich – mówi Anna Czajczyk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Krakowie.

W ramach współpracy w projekcie Polskie Krawcowe w Akcji, w ciągu trzech dni zostało uszytych ponad pół tysiąca maseczek. –  Pierwsza partia trafiła wczoraj do szpitali w województwie dolnośląskim i podkarpackim – informuje Czajczyk.

– Pandemia koronawirusa to wielka próba dla całego społeczeństwa oraz mobilizacja dla wszystkich, także dla osób które odbywają karę pozbawienia wolności. Ważne jest, aby szczególnie teraz wykazywać solidarność międzyludzką, rozbudzać empatię i umiejętność bezinteresownej pomocy – dodaje kapitan Anna Czajczyk.

comments powered by Disqus