Młodzi narciarze szusowali w Suchem

Do Polski wreszcie zawitała prawdziwa zima. Z tej okazji skwapliwie skorzystali młodzi narciarze, którzy mogli w fantastycznych warunkach rywalizować w trzeciej edycji XXVI Ligi MOZN Brugi Blizzard Tecnica Cup 2014 w narciarstwie zjazdowym. Zawody odbyły się  22 stycznia w podhalańskiej miejscowości Suche.

W środę najlepsi polscy młodzieżowcy zawitali do stacji narciarskiej Suche Ski. Na starcie pojawiło się 337 narciarzy.  Zawody odbywały się na dwóch trasach, na jednej zjeżdżały dzieci młodsze, a na drugiej dzieci starsze oraz juniorzy. Konkursu nie zdominował żaden zespół narciarski. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo emocjonująca, a różnice pomiędzy czasami najlepszych narciarzy wynosiły niecałą sekundę!

Liga nabiera rozpędu i choć przed nami przerwa do 19 lutego wymuszona feriami małopolskimi i obozami treningowymi klubów, to mamy nadzieję, że kolejne edycje ligi będą jeszcze bardziej emocjonujące powiedział prezes MOZN, Maciej Trzciński

Do zakończenia ligi zostało jeszcze sześć edycji dla starszych grup i cztery edycje dla młodszych. Następne zawody odbędą się 19 lutego w Jurgowie.

fot. Maciej Trzciński

comments powered by Disqus