Wiosenne podróże mogą być tańsze

fot. Krzysztof Kalinowski

Wiosenna aura sprzyja podróżom. Dodatkową zachętą do wyruszenia w drogę są promocje przygotowane przez przewoźników. Ceny rozpoczynają się już od symbolicznych 2 zł. Warto wiedzieć o promocjach i wykorzystać okazję do tańszego podróżowania. Możemy liczyć na zniżki zarówno w tanich busach, jak również luksusowych autokarach.

Między innymi PolskiBus.com i Tanibus.com przygotowały dla pasażerów specjalne promocje. Za podróż możemy zapłacić tylko parę złotych. Wystarczy w wyznaczonym terminie dokonać zakupu biletu przez internet.

Wielka Wiosenna Bonanza

PolskiBus.com zafundował swoim klientom Wielką Wiosenną Bonanzę. W ramach promocji pasażerowie zapłacą za podróż łącznie 2 zł (1 zł za bilet i 1 zł opłaty za rezerwację). Promocja potrwa do 19 czerwca br. Zniżki obejmują podróże realizowane w okresie od 22 kwietnia do 19 czerwca. Przewoźnik przygotował dla swoich klientów 100 tys. biletów promocyjnych. Aby skorzystać z oferty należy wejść na stronę internetową przewoźnika (www.polskibus.com) i wpisać kod promocyjny – WIOSNA, a następnie kupić bilet. Promocja obejmuje całą siatkę połączeń przewoźnika.

Pasażerowie firm PolskiBus.com na wszystkich liniach mają do dyspozycji bezpłatne Wi-Fi, uchylne, wygodne skórzane fotele, klimatyzację, toaletę, możliwość zabrania wózka inwalidzkiego oraz bezpłatny poczęstunek (na wybranych trasach).  PolskiBus.com obsługuje 19 tras, docierając do 23 polskich miast m.in.: Katowic, Kielc, Krakowa, Rzeszowa i Zakopanego. Przewoźnik obsługuje ponadto 6 europejskich lokalizacji: Berlin, Lotnisko Berlin Schönefeld, Bratysławę, Pragę, Wiedeń i Wilno.

Podróż za złotówkę

Tanibus.com przygotował dla swoich klientów podobną promocję - „Podróż za 1 zł”. Przewoźnik oferuje pasażerom tanie przewozy osób na trasie Kraków - Lublin przez Połaniec, Sandomierz, Zawichost, Annopol i Kraśnik. Warunkiem skorzystania z promocji jest wcześniejsza rezerwacja biletu.

Promocja potrwa do 30 czerwca br. Sprzedażą promocyjną objęte są bilety zakupione on-line na przejazdy autokarowe tanibus.com na wybranych przez przewoźnika trasach, w terminach odjazdu do 30 czerwca br. Promocja dotyczy wyłącznie biletów elektronicznych dostępnych w sprzedaży internetowej na stronie tanibus.com. Cena za jeden bilet promocyjny wynosi 1 zł.  Dodatkowo, za każdorazowy zakup biletu, przewoźnik pobiera opłatę rezerwacyjną w wysokości 1 zł. Oferta będzie dostępna do wyczerpania limitu. 

Studenci pojadą do Sanoka za 18 zł


Studenci, którzy w weekend majowy wybierają się do Krosna, mogą skorzystać ze specjalnych zniżek AIR BUSA. Przewoźnik  realizuje przewozy osób do stolicy Małopolski na trasie Sanok – Krosno – Kraków oraz Mielec – Kraków. 

– Na trasie Krosno – Kraków i Kraków – Krosno studenci płacą za przejazd 18 zł, a nie 30 zł Ta promocja będzie też przez weekend majowy – informuje Dariusz Przytuła z AIR BUSA. – Podczas weekendu majowego w Krośnie trwają imprezy plenerowe, w tym „Balony nad Krosnem”. W tych dniach, co roku jest duży ruch turystów na trasach Sanok – Krosno – Kraków – dodaje.

Promocyjne ceny Lux Express


Estoński przewoźnik Lux Express oferujący swoim pasażerom przewozy na trasie Kraków-Warszawa również przygotował bilety promocyjne. Podróżni, którzy zdecydują się na wyjazd do 31 sierpnia br. zapłacą 29 zł lub 39 zł (podróż w jedną stronę). Przewoźnik realizuje 7 kursów dziennie. Autokary odjeżdżają z przystanków Kraków Dworzec Autobusowy oraz Warszawa, Metro Wilanowska. Podróż pomiędzy Warszawą i Krakowem trwa około 4 godz. 25 min. Liczba promocyjnych biletów jest ograniczona. 

Pasażerowie, podczas podróży mogą skorzystać z bezpłatnego internetu, tabletów umieszczonych w zagłówkach, a także ekspresu z darmowymi gorącymi napojami. Mogą również kupić słuchawki (6 zł), koc (20 zł) i poduszkę (15 zł).