Wisła Kraków nie do zatrzymania nawet w sparingu

W meczu kontrolnym Wisła Kraków pokonała Piasta Gliwice 2:0. Trafienia dla krakowian zdobyli Patryk Małecki i Zdenek Ondrasek – zawodnicy, którzy pod wodzą trenera Joana Carrillo nie mieli zbyt wielu okazji, by zagrać w ekstraklasie.

Z Piastem Gliwice zagrali zawodnicy, którzy w meczach o punkty nie mają zbyt wielu rozegranych minut. – Staraliśmy się wprowadzić różne zmiany, mieliśmy też pewne wątpliwości do rozwiania. W pierwszej części zdarzały się nam błędy przy podaniach, ale myślę, że po przerwie lepiej interpretowaliśmy grę na boisku – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Wisły Kraków Joan Carrillo.

Wykorzystane szanse

W podstawowym składzie nie znalazł się Patryk Małecki. Gracz Białej Gwiazdy wszedł jednak na murawę już po nieco ponad pół godziny gry w miejsce kontuzjowanego Kamila Wojtkowskiego. Jeszcze przed przerwą Małecki mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał został zablokowany. Dopiero w drugiej połowie udało mu się otworzyć wynik spotkania. – Jego sytuacja jest taka sama, jak innych zawodników. Muszą pokazywać, że zasługują na tę szansę. Wybieram piłkarzy, którzy jak najlepiej wpisują się w moje założenia. Patryk pokazał swoje nastawienie – ocenił trener.

Gra krakowian w drugiej połowie wyglądała zdecydowanie lepiej. Sporo akcji napędzał Małecki, który miał również swój wkład w drugie trafienie. Popularny „Mały” zagrał na prawe skrzydło do Jakuba Bartkowskiego, a ten do Zdenka Ondraska. Chwilę później Wisła cieszyła się z drugiego gola. – Zdenek zagrał 45 minut, zaprezentował się dobrze. Wiadomo, że jemu także brakuje rytmu meczowego.  Chcę, aby tak to właśnie wyglądało, że zawodnik, który dostaje szansę – wykorzystuje ją. Im więcej graczy mamy do swojej dyspozycji, tym lepiej – podsumował trener Carrillo.

Mecz odbył się na stadionie przy Reymonta. Mogli go obejrzeć wyłącznie posiadacze karnetów na spotkania ligowe Białej Gwiazdy.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:0 (0:0)

Bramki: Małecki (52.), Ondrasek (62.)

Wisła: Buchalik – Bartkowski, Głowacki, Velez (58. Świątko), Sadlok (58. Korczyk) – Brlek, Cywka (82. Plewka), Llonch (58. Halilović) – Kolar (46. Ondrasek), Wojtkowski (38. Małecki), Bałaniuk (46. Kostal).

Piast: Plach (67. Dybowski) – Budzik, Korun (71. Czerwiński), Sedlar (66. Jodłowiec) – Pietrowski, Bukata (19. Badia, 71. Pietrowski) – Valencia, Krakowczyk (71. Szczepaniak), Rugasević, Jagiełło (71. Rugasević) – Papadopulos.