Włamali się do nowego domu. Grozi im surowa kara

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pod koniec stycznia dwaj mężczyźni włamali się do jednego z nowo wybudowanych domów na Prądniku Białym. Zostali kilka dni temu zatrzymani w Podgórzu, a ponieważ byli już wiele razy notowani, grozi im tym razem wyższa kara.

Sprawcy dostali się do środka budynku wycinając w nim okno i wyważając drzwi wejściowe. Ich łupem padła instalacja elektryczna. Złodzieje przy okazji uszkodzili też różne elementy, w tym stolarkę. Straty, powstałe wskutek przestępstwa, oszacowano na kwotę sięgającą 55 tys. złotych.

Policjanci wytypowali dwóch podejrzanych. – To mężczyźni w wieku 31 i 50 lat, wcześniej wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzewani zostali zatrzymani kilka dni temu w rejonie garaży na terenie Podgórza – relacjonuje Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Odpowiedzą za to w warunkach recydywy – grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Obaj podejrzani trafili już za kratki. Młodszego sąd aresztował na trzy miesiące, a 50-latek był już poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za liczne kradzieże.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus