Włamywacz zatrzymany na lotnisku w Balicach

fot. Krzysztof Kalinowski

Funkcjonariusze Straży Granicznej z krakowskiego lotniska zatrzymali 32-letniego obywatela Gruzji, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA). Mężczyzna został przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, a po wykonaniu z jego udziałem czynności trafił do aresztu.

W sobotę, 32-letni obywatel Gruzji został zatrzymany na lotnisku w Krakowie-Balicach podczas odprawy granicznej, tuż po przylocie z ojczystego kraju. Mężczyzna był poszukiwany przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez włoski wymiar sprawiedliwości. Na miejsce zostali wezwani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy przejęli poszukiwanego i wykonali dalsze czynności z jego udziałem.

Europejski Nakaz Aresztowania wobec 32-latka został wydany przez włoskie władze w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji za popełnione włamania do domów, których dopuścił się na terenie Włoch.

Wczoraj, policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 7 dni. Zgodnie z dyspozycją sądu jeszcze tego samego dnia Gruzin został doprowadzony przez policjantów do aresztu śledczego, skąd z kolei, trafi w ręce włoskiego wymiaru sprawiedliwości.