Wnętrze reklamy robi za "dom" dla bezdomnych

Reklama przy ul. Konopnickiej fot. LoveKraków.pl

W prestiżowej części Krakowa nowe mieszkanie znaleźli sobie bezdomni. Zasiedlili wnętrze reklamy stojącej przy ulicy Konopnickiej, znajdującej się kilkanaście metrów od Wawelu oraz Centrum Kongresowego.

Konstrukcja podstawy z daleka przypomina potężną betonową budowlę. Jednak z bliska widać, że zbudowano ją ze stalowych prętów oraz grubej foli w szarym kolorze. Puste wnętrze postanowili wykorzystać nielegalnie bezdomni. Stworzyli tam namiastkę domu. Zwiedzając zabudowanie natrafiamy na ekspres do kawy, czajniki elektryczne, koce, kołdry. Ubita ziemia została przykryta rozłożonymi kartonami oraz dywanami.

Strażnicy oferowali pomoc

Sprawą bezdomnych zajęli się  strażnicy miejscy. Marek Anioł, rzecznik prasowy komendy, zdradza, że funkcjonariusze kilka dni temu odwiedzili miejsce. – Zaproponowaliśmy przewiezienie tych osób do bezpiecznego miejsca, czyli noclegowni. Nie przyjęli naszej pomocy – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl przedstawiciel straży miejskiej.

W opinii służb miejskich, bezdomnych nie można siłą zmusić do opuszczenia zajmowanego miejsca. Reklama stoi nielegalnie, a teren należy do prywatnego właściciela. – Rozmawialiśmy telefonicznie z właścicielem terenu. Był zaskoczony, że ma takich lokatorów na swojej działce. Nie prosił o jakąkolwiek pomoc z naszej strony – dodaje Anioł.

Wydaje się, że bezdomni pozostaną w reklamie do chwili rozebrania nośnika. Warto przypomnieć, że w odpowiednich urzędach toczy się postępowanie ws. nakazania rozbiórki nielegalnego billboardu.comments powered by Disqus